فارس/ سلطان عمان در مراسم دريافت استوارنامه سفير جديد جمهوري اسلامي، بر تقويت و توسعه مناسبات با ايران تأکيد کرد.

 علي نجفي خوشرودي سفير جديد جمهوري اسلامي ايران امروز (يکشنبه) در مراسمي در محل کاخ البرکه استوارنامه خود را به هيثم بن طارق آل سعيد سلطان عمان تقديم کرد.
در اين مراسم که با حضور وزيران امور خارجه و کشور عمان برگزار شد، سفير جمهوري اسلامي ايران سالگرد روز ملي عمان را تبريک گفت.
علي نجفي خوشرودي با اشاره به پنجاهمين سالگرد برقراري روابط رسمي ايران و عمان و با ابلاغ سلام دولت و ملت ايران، ابراز اميدواري کرد که در پرتو اراده و رويکرد حکيمانه مقامات عالي دو کشور، شاهد تعميق روابط دوستانه و برادرانه ايران و عمان باشيم.
سفير ايران در مسقط تاکيد کرد که اولويتش توسعه روابط اقتصادي است.
سلطان عمان نيز ضمن خوش آمدگويي به سفير ايران تاکيد کرد که اراده اين کشور بر توسعه و تقويت روابط با ايران استوار است.
هيثم بن طارق آل سعيد کمک به اجراي برنامه‌هاي سفير ايران براي گسترش همکاري‌هاي دو کشور را مورد تاکيد قرار داد.
سفير ايران در اين خصوص در توئيتي با اشاره به ملاقاتش با سلطان عمان نوشت که اراده رهبران عالي دو کشور بر توسعه روابط استوار است و دو کشور به دنبال ارتقاي روابط هستند.
نجفي خوشرودي سفير جمهوري اسلامي ايران در مسقط ۱۶ شهريور ماه نيز در ديدار با سيد بدر بن حمد بن حمود البوسعيدي وزير خارجه اين کشور، رونوشت استوارنامه خود را تسليم کرده بود.
وي ۳۱ مرداد ماه با استقبال مسئول تشريفات وزارت خارجه عمان و اعضاي سفارت در فرودگاه بين المللي مسقط وارد عمان شد.
وي در سخناني در جمع اعضاي سفارت جمهوري اسلامي ايران در مسقط  ضمن ابراز خرسندي از سطح روابط بين دو کشور، بر تقويت و گسترش هر چه بيشتر مناسبات دوجانبه تاکيد کرد. 


به گزارش فارس، نجفي خوشرودي جايگزين حجت الاسلام و المسلمين «محمدرضا نوري شاهرودي» شده است.
نجفي خوشرودي که متولد ۱۳۴۹ شهر بابل است. داراي مدارک کارشناسي علوم سياسي از دانشگاه تهران ۱۳۷۲، کارشناسي ارشد روابط بين الملل (‌ديپلماسي و سازمان‌هاي بين‌المللي ) از دانشکده روابط بين الملل وزارت امور خارجه ۱۳۷۵ و دکتري حقوق بين‌الملل از دانشگاه تهران در مرحله رساله است.
نجفي خوشرودي پيش از اين به عنوان کارشناس حوزه معاونت امور حقوقي و بين‌المللي، کارشناس حوزه معاونت اروپا و ‌آمريکاي وزارت خارجه، دبير دوم، مسئول بخش اقتصادي و کاردار موقت سفارت جمهوري اسلامي ايران در ارمنستان، معاون اداره اول کشورهاي مشترک المنافع و رئيس اداره دوم کشورهاي مشترک المنافع و همسايگان شمال‌‌غربي وزارت امور خارجه فعاليت کرده است.
سفير جديد جمهوري اسلامي ايران همچنين در طي سال‌هاي  ۱۳۹۱ - ۱۳۹۵ به عنوان سفير جمهوري اسلامي ايران در قرقيزستان به فعاليت پرداخته است و پس از آن از در طي سال‌هاي ۱۳۹۵ - ۱۳۹۹ نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي و عضو و سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس بوده است.
نجفي خوشرودي از هفتم خرداد ۱۳۹۹ و پيش از تصدي به عنوان سفير ايران در سمت مشاور وزير امور خارجه به فعاليت مشغول بوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar