فارس/ مشاور مقام معظم رهبري در امور بين‌الملل در ديدار نماينده ويژه دبير کل سازمان ملل در امور افغانستان گفت: ايران در کنار دولت و ملت بزرگ افغانستان ايستاده است و حمايت‌هاي لازم را به عمل خواهيم آورد.
 
علي اکبر ولايتي عصر امروز با دبورا لاينز نماينده ويژه دبيرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان ديدار و گفتگو کرد.
در اين ديدار دو طرف در خصوص روند مذاکرات طرف‌هاي افغانستاني گفتگو کردند و نماينده ويژه سازمان ملل متحد بر ضرورت ايفاي نقش موثر و گسترده‌ ايران در حل موضوعات افغانستان تاکيد کرد.

مشاور مقام معظم رهبري در امور بين‌الملل در اين ديدار گفت: دو ملت ايران و افغانستان اشتراکات فراوان تمدني، تاريخي و فرهنگي با يکديگر دارند و ايران در کنار دولت و ملت افغانستان ايستاده است و حمايت‌هاي لازم را به عمل خواهيم آورد و بايد براي جلب حمايت هاي بين المللي در کنار سازمان ملل گام برداشت.

وي افزود: ملت بزرگ افغانستان توانمند، شجاع و  داراي آگاهي لازم هستند و سرنوشت کشور را خودشان به خوبي تعيين و رقم خواهند زد. روابط نزديکي ميان ايران و افغانستان وجود دارد و جمهوري اسلامي ايران همواره از صلح، ثبات و مذاکرات طرف هاي افغانستاني حمايت نموده و خواهد نمود.

مشاور مقام معظم رهبري در امور بين‌الملل ضمن ابراز اميدواري براي دستيابي به مذاکرات مطلوب، سازنده، مفيد و خاتمه يافتن جنگ تصريح کرد: بخش عمده اي از مشکلات داخلي افغانستان به‌دليل دخالت خارجي‌هاست و اميدواريم با حضور نماينده ويژه دبيرکل سازمان ملل متحد و همکاري کشورهاي منطقه بتوان صلح را براي مردم افغانستان به ارمغان آورد و البته از شروط اساسي تحقق اين مهم اين است که نيروهاي خارجي به‌ ويژه آمريکايي‌ها از خاک افغانستان خارج شوند.

لاينز نيز در اين ديدار بر رفع موانع و تلاش براي پيشبرد مذاکرات طرف هاي افغانستاني تاکيد و خواستار ايفاي نقش بسيار مهم و راهبردي جمهوري اسلامي ايران در اين روند شد و افزود: ايران به‌عنوان همسايه کليدي افغانستان جايگاه بسيار مهمي در منطقه دارد و ما به حمايت و کمک ايران در روند صلح طرف هاي افغانستاني بسيار اميدواريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar