فارس/ وزير انرژي رژيم صهيونيستي معتقد است براي جلوگيري از بازگشت دولت احتمالي نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا به توافق هسته‌اي ايران بدون هيچ‌گونه تغييري، بايد با آنها گفت‌وگو کند.

«يووال استاينيتز» وزير انرژي رژيم صهيونيستي بامداد امروز (دوشنبه) گفت تل‌آويو بايد هرچه سريعتر با دولت احتمالي «جو بايدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا گفت‌وگو کند تا در آينده بدون اعمال تغيير در توافق هسته‌اي ايران، به آن بازنگردد.

به نوشته وبگاه «تايمز اسرائيل»، استاينيتز در مصاحبه با شبکه راديويي ارتش، ضمن تکذيب اين ادعا که ايران اکنون نسبت به سال‌هاي گذشته به ساخت بمب اتمي نزديک‌تر شده، گفت بايدن تمايل دارد که برجام را تغيير دهد.

وي در اين مصاحبه ضمن تاکيد بر لزوم وارد شدن هرچه سريعتر تل‌آويو به مذاکره با تيم بايدن، اظهار داشت که هدف تل‌آويو در اين گفت‌وگوها بايد «برچيده شدن» يا «توقف کامل» برنامه هسته‌اي ايران باشد.

وزير انرژي رژيم صهيونيستي با بيان اشاره به افزايش ذخاير اورانيوم غني‌شده ايران، تصريح کرد که تهران در حال حاضر به ميزان درصد سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ به غني‌سازي اورانيوم مشغول نيست.

به نوشته وبگاه تايمزاسرائيل، استاينيتز همچنين مدعي شد که پيش‌بيني مي‌کند دولت بايدن در صورت شکست خوردن ديپلماسي با ايران، اقدام نظامي عليه اين کشور را در نظر بگيرد. وي در اين باره گفت: «بايدن پيشتر آشکارا گفته که اگر نياز شود، از حمله به ايران امتناع نخواهد کرد».

اين مقام صهيونيست با تبريک به بايدن بابت پيروزي در انتخابات رياست‌جمهوري (که التبه رسانه‌هاي آمريکايي آن را اعلام کردند و «دونالد ترامپ» هم با آن مخالفت کرده) گفت ترام دوست بسيار بزرگي براي اسرائيل بود.

گفته‌هاي استاينيتز در حالي است که شب گذشته دو منبع صهيونيستي به خبرنگار شبکه 12 رژيم صهيونيستي خبر دادند که در حالي که تنها ۱۰ هفته تا پايان دولت ترامپ باقي مانده مقامات اين دولت با هماهنگي تل‌آويو و چند کشور عربي حاشيه خليج فارس در حال پيش برد طرحي براي اعمال رشته‌اي طولاني از تحريم‌ها عليه ايران است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar