ميزان/  رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه اين برخلاف عقلانيت در حکمراني است که برنامه ملي خود را در گرو آمد و رفت افراد در خارج از کشور بگذاريم، گفت:  درست است که تروريستي که دستش به خون قهرمان ملي ما آلوده بود امروز از کاخ نمرودي خود بيرون انداخته شده است، اما جمهوري اسلامي از عزم خود در اجراي عدالت نسبت به عوامل ترور حاج قاسم و تروريست‌هاي اقتصادي که در قالب تحريم عليه ملت ايران مرتکب جنايت شدند عقب نشيني نمي‌کند.

بنا بر گزارش مرکز رسانه قوه قضاييه، آيت‌الله رئيسي، امروز (دوشنبه) در جلسه شوراي عالي قوه قضاييه، اظهار داشت: بر اساس تأکيد رهبر معظم انقلاب راهبرد جمهوري اسلامي مأيوس کردن دشمن در حوزه اقتصاد، امنيت و فرهنگ است و قوي شدن در اين حوزه‌ها تنها راهي است که دشمن را مأيوس مي‌کند.

رئيس قوه قضاييه گفت: اين بر خلاف عقلانيت در حکمراني است که برنامه ملي خود را در گرو آمد و رفت افراد در خارج از کشور بگذاريم. صيانت از حقوق ملت، منابع ملي و رفاه ملي در گرو توانمندي ملي است.

 آيت‌الله رئيسي، بيان داشت: درست است که تروريستي که دستش به خون قهرمان ملي ما آلوده بود امروز از کاخ نمرودي خود بيرون انداخته شده است، اما جمهوري اسلامي از عزم خود در اجراي عدالت نسبت به عوامل ترور حاج قاسم و تروريست‌هاي اقتصادي که در قالب تحريم عليه ملت ايران مرتکب جنايت شدند عقب نشيني نمي‌کند.

رئيس دستگاه قضا گفت: داعشي که آخرين جنايتش را در دانشگاه کابل انجام داد جرياني بود که دموکرات‌ها راه انداختند و جمهوري خواهان از آن استفاده کردند؛ اينجانب با دولت و ملت افغانستان و جامعه حقوقي کشور که بخشي از دانشجويان و اساتيد حقوق را در اين حادثه از دست دادند ابراز همدردي مي‌کنم.

آيت‌الله رئيسي افزود: همنوايي ملت ايران با ملت مظلوم افغانستان که با نواي «جان پدر کجاستي» شکل گرفت، نشان از عمق پيوند دو ملت دارد.

رئيس قوه قضاييه گفت: به مناسبت روز شوراي حل اختلاف از همکاران خود در اين شورا‌ها که با کمبود‌هاي موجود زحمات فراواني متحمل مي‌شوند قدرداني مي‌کنم. اين شورا‌ها ميراث مرحوم هاشمي شاهرودي بود که نقش مهمي در صلح و سازش و کاهش پرونده‌هاي قضايي دارد.

آيت‌الله رئيسي بيان داشت: از دولت مي‌خواهيم در ارائه لايحه شوراي حل اختلاف به مجلس تسريع کند. قوه قضاييه اين امکان را دارد که با استفاده از اخيتاراتي قانوني، خود لوايح معطل مانده را به مجلس بفرستد، اما بناي ما بر اين است که لوايح با توافق دولت به مجلس بروند.

رئيس قوه قضاييه تصريح کرد: همکاري با دولت در دسترسي مردم به کالا‌هاي اساسي و مورد نياز مثل ماجراي ورود دادستاني در ترخيص کالا‌هاي دپوشده در بندر عباس مورد تأکيد ماست؛ همکاران قضايي در سراسر کشور در همکاري با دولت هر اقدامي که لازم است انجام دهند تا مردم بدون اجحاف به کالا‌هاي اساسي مورد نيازشان دسترسي پيدا کنند.

رئيس دستگاه قضا افزود: موتورسيکلت‌هاي توقيفي، پارکينگ‌هاي بزرگ را در شهر‌ها به خود اختصاص داده‌اند. برخي از اين اموال در شرايط متفاوت جوي و زير آفتاب و باران در حال از بين رفتن هستند؛ سازمان بازرسي همانطور که پيگير تعيين تکليف اين موتورسيکلت‌ها بود، موضوع را تا رفع کامل مشکل دنبال کند.

آيت‌الله رئيسي در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: ايجاد زمينه براي ثبت قرارداد وکالت در سامانه قرارداد‌هاي الکترونيک، تکليف قانوني قوه قضاييه بوده که زيرساخت آن فراهم شده است؛ لازم است دادگاه‌ها وکلايي را که در اين سامانه ثبت قرارداد کرده اند بپذيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar