تسنیم/ وزیر نفت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نوعی انتقام‌جویی و کینه‌جویی دانست و گفت: این تحریم‌ها هیچ تأثیری ندارد و تنها عزم‌مان را برای خدمت به مردم راسخ‌تر کرده است.
 
بیژن زنگنه، وزیر نفت در آیین آغاز عملیات و بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی استان فارس و در صحبت‌هایی پایانی خود در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه مدیران ارشد نفتی اظهار کرد: آقای ترامپ در روز‌های آخری که در کاخ سفید هستند تعدادی از مدیران ارشد نفت را به‌بهانه حمایت از تروریست تحریم کردند، ما قربانی تروریست هستیم، اما حامی آن نیستیم؛ ما دشمن تروریست هستیم و به این دلیل با آقای ترامپ مخالف بودیم و هستیم. ایشان در این سال‌ها سرکرده جریان‌های تروریستی بودند.

وی با بیان اینکه این تحریم‌ها نوعی انتقام‌جویی و کینه‌جویی است وگرنه تأثیری ندارد، تصریح کرد: امروز برخی‌ها نوشتند "سیلابی از تحریم در راه است"! اصلاً چیزی برای تحریم نمانده است! هر چیزی هست را تحریم کردند، مگر اینکه همکاران ما در بخش خدمات را هم تحریم کنند.
 
وزیر نفت ادامه داد: نه ما از تحریم می‌ترسیم نه تأثیری در کار ما دارد، فقط عزم‌مان را برای خدمت به مردم راسخ‌تر می‌کند. افتخار ما این است خدمتگزار مردم هستیم و محکم پای مردم ایستادیم، همان‌گونه که در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشتم جان، مال و آبرویمان را فدای ملت و سربلندی ایران می‌کنیم.

زنگنه تصریح کرد: همیشه از خدا می‌خواهم آخرین لحظه‌های زندگی‌ام با آرامش از این دنیا بروم، کسی آرامش دارد که قلب و دلی آرام دارد و به دنیا دل نبسته باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar