تسنيم/ وزير نفت تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران را نوعي انتقام‌جويي و کينه‌جويي دانست و گفت: اين تحريم‌ها هيچ تأثيري ندارد و تنها عزم‌مان را براي خدمت به مردم راسخ‌تر کرده است.
 
بيژن زنگنه، وزير نفت در آيين آغاز عمليات و بهره‌برداري از پروژه‌هاي گازرساني استان فارس و در صحبت‌هايي پاياني خود در واکنش به تحريم‌هاي اخير آمريکا عليه مديران ارشد نفتي اظهار کرد: آقاي ترامپ در روز‌هاي آخري که در کاخ سفيد هستند تعدادي از مديران ارشد نفت را به‌بهانه حمايت از تروريست تحريم کردند، ما قرباني تروريست هستيم، اما حامي آن نيستيم؛ ما دشمن تروريست هستيم و به اين دليل با آقاي ترامپ مخالف بوديم و هستيم. ايشان در اين سال‌ها سرکرده جريان‌هاي تروريستي بودند.

وي با بيان اينکه اين تحريم‌ها نوعي انتقام‌جويي و کينه‌جويي است وگرنه تأثيري ندارد، تصريح کرد: امروز برخي‌ها نوشتند "سيلابي از تحريم در راه است"! اصلاً چيزي براي تحريم نمانده است! هر چيزي هست را تحريم کردند، مگر اينکه همکاران ما در بخش خدمات را هم تحريم کنند.
 
وزير نفت ادامه داد: نه ما از تحريم مي‌ترسيم نه تأثيري در کار ما دارد، فقط عزم‌مان را براي خدمت به مردم راسخ‌تر مي‌کند. افتخار ما اين است خدمتگزار مردم هستيم و محکم پاي مردم ايستاديم، همان‌گونه که در صفحه شخصي خود در توئيتر نوشتم جان، مال و آبرويمان را فداي ملت و سربلندي ايران مي‌کنيم.

زنگنه تصريح کرد: هميشه از خدا مي‌خواهم آخرين لحظه‌هاي زندگي‌ام با آرامش از اين دنيا بروم، کسي آرامش دارد که قلب و دلي آرام دارد و به دنيا دل نبسته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar