برنا/ رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در مجلس دهم گفت: شخصا از شکست قاتل شهيد سرافراز و بزرگوار شهيد حاج قاسم سليماني خوشحال هستم.
 
«علاءالدين بروجردي»، نماينده مردم بروجرد و رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در مجلس دهم، در گفت و گو با برنا در رابطه با "شکست سياست هاي انتخابات 2020 ترامپ" گفت: شخصا از شکست قاتل شهيد سرافراز و بزرگوار شهيد حاج قاسم سليماني خوشحال هستم، در جريان انتخابات آمريکا نه فقط شخصي به نام ترامپ در اين مصاف شکست خورد، بلکه يک افتضاح سياسي و اجتماعي براي آمريکا رقم خورد. آنچه که در آمريکا اتفاق افتاد عملا شکست اين کشور و ضربه بزرگ حيثيتي به آمريکاي مدعي در دنيا بود.

او ادامه داد: از ديد جمهوري اسلامي ايران تفاوتي نمي کند رييس جمهور آمريکا چه شخصي باشد زيرا سياست هاي اين کشور در قبال جمهوري اسلامي خصمانه است، آمريکايي ها بارها اين موضوع را ثابت کردند. با توجه به اينکه در دوران ترامپ نقض پيمان فاحشي صورت گرفت و تحريم هاي ظالمانه اي برخلاف همه مقررات بين المللي  بر ملت ايران تحميل شد، در گام نخست بايدن بايد رفع همه تحريم هاي ظالمانه عليه ملت ايران را در اولويت خود قرار دهد، البته اين به آن معنا نيست که همه نگاه و اميدمان به آمريکا باشد، مسئولين عاليرتبه دولت اعم از رييس جمهور و وزير خارجه فريب اين سراب را نمي خورند، آمريکا کشوري است که چندين بار آزموده شده است و در همه آزمايش ها، عملا شکست خورده و تجربه تلخي را در افکار عمومي به نمايش گذاشته است.

بروجردي مطرح کرد: بايد سياست نگاه به شرق با جديت دنبال شود؛ قرارداد 25 ساله ايران با چين بايد با جديت بيشتري پيگيري شود، کار با روسيه و همسايگان و کشورهاي منطقه بايد ادامه پيدا کند. به هيچ وجه نبايد اميدي به آمريکا بايدن بست، هرگونه نگاه اميدوارانه به آمريکا بايدن تکرار اشتباهات گذشته است که نماد آن را در برجام با پيمان شکني آمريکا شاهد بوديم. بايد بتوانيم استعدادهاي عجيب موجود در داخل ملت را شکوفا کنيم، همان تحول مهمي که در عرصه صنايع نظامي اتفاق افتاد و در زير سايه پربرکت فرمانده معظم کل قوا، تحولي شگرف رقم خورد، بايد در همه عرصه ها با ايماني راسخ به اين سياست يعني اتکا به توانمندي هاي ملي؛ تحول در اقتصاد و صنايع و همه عرصه هاي ملي از جمله کشاورزي رقم بزنيم.

او در رابطه با سکوت معنادار عربستان درباره انتخابات آمريکا اظهار کرد: عربستان و به ويژه کشورهايي که فريب آمريکا را خوردند يا فشارها را پذيرفتند و تن به ذلت عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي دادند و به آرمان هاي مقدس ملت فلسطين خيانت کردند، بازنده بزرگ اين قمار بودند و شايد علت سکوت آنها همين تحولي است که رقم خورده است.

بروجردي در رابطه با نقش اوباما در پيروزي بايدن گفت: وقتي حزب در مقابل حزب قرار دارد ديگر افراد، خيلي نقش زيادي ندارند. جمهوري خواهان در اين بازي با يک شکست فاحش مواجه شدند، با توجه به اشتباهات متعدد ترامپ در همه عرصه ها و بي آبرويي آمريکا، اراده حاکم در نظام آمريکا تصميم گرفت تا ترامپ به مسئوليت خود ادامه ندهد و اين فرصتي مهمي براي دموکرات ها بود تا بتوانند، رياست جمهوري را بربايند و برنده اين بازي شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar