ايرنا/ وزير امور خارجه اتريش طي مصاحبه‌اي تاکيد کرد بازگشت رئيس‌جمهوري جديد آمريکا به توافق هسته‌اي با ايران به سرعت رخ نخواهد داد.

«الکساندر شالنبرگ» وزير خارجه اتريش در گفت وگو با نشريه «دي پرسه» گفت: روندي که در دوره رياست‌جمهوري آمريکا در قبال چين در پيش گرفته شده است، با شدت بيشتري در دوره جانشين وي ادامه مي يابد.
وزير امور خارجه اتريش افزود: انتظار دارد که رئيس جمهوري جديد آمريکا تعامل چندجانبه بيشتري با جهان داشته باشد، اما به نقش سنتي ايالات متحده به عنوان پليس جهان بازگشت نخواهد داشت.

وي همچنين تاکيد کرد که اعتقادي به بازگشت سريع آمريکا به توافق هسته اي با ايران ندارد و اين روند به طول خواهد انجاميد. شالنبرگ در عين حال پايبندي بايدن به توافق نامه تجارت آزاد اتحاديه اروپا با ايالات متحده را مطلوب مي داند.

همچنين وزير خارجه اتريش يادآور شد که سياست خصمانه آمريکا در قبال چين که در زمان «دونالد ترامپ» شدت بيشتري گرفت، با روند شديدتري در دوره «جو بايدن» ادامه مي يابد و تغييري در آن رخ نخواهد داد.

در پي اعلام نام جو بايدن به عنوان پيروز انتخابات رياست جمهوري ۲۰۲۰ آمريکا، «الکساندر فان در بِلِن» رئيس‌جمهوري اتريش ضمن ابراز تبريک به وي در توييتر گفت: «وظايف خطير عصر ما، مانند غلبه بر بحران اقليمي و يا پاندمي کرونا را جامعه بين‌الملل فقط به صورت مشترک مي‌توان حل کرد.» او گفت: اروپا آماده است.

 سباستين کورتس، صدراعظم اتريش نيز ضمن تبريک به جو بايدن در توييتر گفت: «نظامي از ارزش‌ها اروپا و ايالات متحده آمريکا را به يکديگر پيوند مي‌دهد و ما مشترکا بر اين ارزش‌ها پايبنديم.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar