ايرنا/ معاون پارلماني رييس جمهوري گفت:  ۲۵ لايحه از لوايح ارائه شده از سوي دولت به مجلس اقتصادي و معيشتي است و ما خواستار تصويب اين لوايح در مجلس شوراي اسلامي هستيم.

حسينعلي اميري روز سه شنبه در جلسه شوراي معاونين پارلماني وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي که در محل سازمان انرژي اتمي برگزار شد بر نقش معاونين پارلماني وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در راستاي تعامل و تفاهم ميان دولت و مجلس تاکيد کرد و افزود: رييس جمهوري همواره تعامل دولت و مجلس را امري ضروري و مهم در راستاي پيشبرد اهداف و سياست‌هاي دولت و گره گشايي از مشکلات و مسائل جامعه مي‌داند. حوزه پارلماني دولت هم همواره با نگاه دقيق و کارشناسانه تلاش کرده در راستاي تعامل دولت و مجلس حرکت کند.
معاون پارلماني رييس جمهوري با تاکيد بر اين که پيگير و خواستار تصويب لوايح دولت در حوزه‌هاي مختلف به ويژه حوزه هاي معيشتي و اقتصادي هستيم، گفت: بدنه کارشناسي دولت توانايي تهيه لوايح کارشناسانه و مبتني بر واقعيت‌ها را دارد و از طرف ديگر ارتباط گسترده در مناطق مختلف کشور با مردم توسط دولت امکانپذير است بنابراين تصويب لوايح مي‌تواند در راستاي مشکلات جامعه در عرصه‌هاي مختلف اثربخش باشد.
اميري افزود: در چند ماه پاياني دولت بايد مصمم و منسجم برعهدي که با مردم در اجراي سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت بسته‌ايم و انتظاري که آنها از ما دارند باشيم و گام‌هاي موثر برداريم و تحقق اين امر مستلزم تلاش مضاعف معاونين پارلماني در فراهم کردن بستر لازم براي تعامل با مجلس است.
وي با بيان اين که بنا به نظر مبنايي شوراي نگهبان طرح‌هاي قانوني که توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تهيه مي‌شود، نبايد بار مالي داشته باشد، گفت: در تهيه و پيشنهاد طرح‌ها بايد به اين موضوع توجه شود.
معاون پارلماني رييس جمهوري گفت: رييس جمهوري بر پيگيري تصويب  ۲۵ لايحه دولت که از حيث عنوان يا ماهيت اقتصادي و معيشتي است، در مجلس شوراي اسلامي تاکيد دارند و ضروري است که معاونين پارلماني در اين راستا حضور فعالانه تري در مجلس داشته باشند.
اميري گفت: معاونين پارلماني در تبيين دستاوردهاي دولت جهت تنوير افکار عمومي و تقويت اعتماد و اميد در جامعه به عنوان سرمايه‌هاي ارزشمند اجتماعي که از دستاوردهاي مهم نظام است حضور فعالانه داشته باشند.
 رييس سازمان انرژي اتمي در اين جلسه به نقش معاونين پارلماني اشاره کرد و گفت: معاونين پارلماني به عنوان حلقه واسط قوه مجريه و مقننه نقش مهمي ايفا مي‌کنند و تحقق اين نقش نياز به دانايي، بينش و اطلاعات وسيع دارد.
علي اکبر صالحي با اشاره به فرمايش رهبر معظم انقلاب گفت: تامين برق مطمئن براي نسل‌هاي آينده و ايجاد زمينه اقتدار براي ملتي که از اين صنعت برخوردار است از وجوه متمايز صنعت انرژي هسته‌اي است.
وي با بيان اينکه امروز اگر کشورهايي احساس نگراني مي‌کنند به دليل نقش اين صنعت در ايجاد اقتدار است، گفت: جمهوري اسلامي همواره حرکت در مسير صلح و دوستي با احترام متقابل با کشورهاي مختلف را مدنظر دارد.
در ادامه معاونين پارلماني وزارتخانه‌ها به بيان نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود پرداختند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar