فارس/ وزارت خزانه‌داري آمريکا تحريم‌هاي جديدي عليه چند شخص و نهاد مرتبط با ايران وضع کرد.

خزانه‌داري آمريکا اعلام کرد ۴ شخص و ۶ نهاد مرتبط با ايران را در فهرست تحريم‌ها قرار داده است. اشخاص تحريم‌شده اتباع ايران و تايوان هستند و به بهانه ارتباط با شرکت «DES INTERNATIONAL» و «SOLTECH INDUSTRY» در اين فهرست قرار گرفته‌اند.

وزارت خزانه‌داري آمريکا علاوه بر اين چند شرکت مستقر در ايران، سنگاپور، چين و هنگ‌کنگ را نيز به فهرست تحريم‌ها اضافه کرده است.

وزارت خزانه‌داري آمريکا در بيانيه‌اي اعلام کرده «شبکه خريد مرتبط با يک شرکت نظامي ايران» را در فهرست تحريم قرار داده است.

در اين بيانيه آمده است: «امروز دفتر کنترل دارايي‌هاي خارجي وزارت خزانه‌داري آمريکا شبکه‌اي متشکل از ۶ شرکت و ۴ فردي را که خريداري اقلام حساس، اعم از اجزاي الکترونيکي آمريکايي را براي شرکت «صنايع مخابراتي ايران» تسهيل مي‌کردند در فهرست تحريم قرار داد.»

در ادامه اين بيانيه آمده است: «شرکت صنايع مخابراتي ايران يک شرکت نظامي ايران است که در سال ۲۰۰۸ توسط ايالات متحده و در سال ۲۰۱۰ توسط اتحاديه اروپا تحريم شده است.»

اسامي اشخاصي که در فهرست SDN (فهرست خاص اشخاص و اتباع تحريم‌شده) وزارت خزانه‌داري آمريکا قرار گرفته‌اند به شرح زير است:

«محمد بني هاشمي»، تبعه ايران، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
چين‌هوا هوانگ، تبعه تايوان، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
محمد سلطان‌محمدي، تبعه ايران، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
شي مي سان، تبعه تايوان، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
شرکت‌هايي که به فهرست SDN خزانه‌داري آمريکا اضافه شده‌اند به شرح زير هستند:

شرکت آرتين صنعت تابان، مستقر در امارات متحده عربي، به بهانه ارتباط با شرکت DES INTERNATIONAL 
شرکت DES INTERNATIONAL، مستقر در سنگاپور، به بهانه ارتباط با محمد سلطان‌محمدي
شرکت HODA TRADING، مستقر در ايران، به بهانه ارتباط با شرکت صنايع مخابراتي ايران
شرکت NAZ TECHNOLOGY، مستقر در تايوان، به بهانه ارتباط با محمد سلطان‌محمدي
شرکت PROMA INDUSTRY، مستقر در هنگ‌کنگ، به بهانه ارتباط با HODA TRADING
 
تحريم‌هاي قبلي آمريکا

وزارت خزانه‌داري آمريکا روز ۸ آبان‌ماه چند شرکت فعال در بخش پتروشيمي ايران را در فهرست تحريم‌ها قرار داد.

در بيانيه وزارت خزانه‌داري آمريکا تصريح شده بود دفتر کنترل دارايي‌هاي اين وزارتخانه ۸ شرکت را به دليل نقشي که خريد و فروش محصولات پتروشيمي ايران با واسطه‌گري شرکت پتروشيمي «تريليانس» داشته‌اند در فهرست تحريم قرار داده است. خزانه‌داري آمريکا شرکت تريليانس را ژانويه ۲۰۲۰ در فهرست تحريم‌ها قرار داده بود. (جزئيات بيشتر)

شکست کارزار فشار حداکثري

«دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پيگيري سياست موسوم به «کارزار فشار حداکثري» ايران را به حضور پاي ميز مذاکره براي رسيدن به «توافقي بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالي که بيش از ۲ سال از اين وعده مي‌گذرد دولت آمريکا در تحقق اين هدف ناکام مانده و به همين دليل ترامپ از سوي گروه‌هاي مختلف در آمريکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ايران، تشديد بي‌مورد تنش‌ها با اين کشور و جدا کردن مسير آمريکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

تمرکز اصلي دولت ترامپ در ماه‌هاي اخير روي تلاش براي تمديد تحريم‌هاي تسليحاتي عليه ايران و پس از آن بازگرداندن تمامي تحريم‌هاي بين‌المللي عليه ايران قرار گرفته است. هر دوي اين تلاش‌ها با مخالفت اعضاي شوراي امنيت روبه‌رو شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar