فارس/ محمدجواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران که امروز (سه‌شنبه) در رأس يک هيأت سياسي و اقتصادي و به منظور انجام سفري دو روزه و در پاسخ به دعوت همتاي خود راهي پاکستان شد، دقايقي قبل وارد اسلام آباد پايتخت اين کشور شد.

ظريف قرار است در اين سفر با مقامات ارشد پاکستان ديدار و درباره توسعه مناسبات دوجانبه، مسائل منطقه‌اي، جهان اسلام و بين‌المللي گفت‌وگو و تبادل نظر خواهد کرد.

در همين خصوص سيد محمدعلي حسيني سفير جمهوري اسلامي ايران در اسلام آباد در صفحه توئيترش با اعلام ورود ظريف به پاکستان نوشت: در پي مراودات ديپلماتيک بين دو کشور دوست، همسايه و برادر ايران و پاکستان، يک هيأت عاليتربه سياسي و اقتصادي به رياست محمدجواد ظريف وزير امور خارجه براي انجام سفري دو روزه وارد پاکستان شد.

سعيد خطيب زاده سخنگوي وزارت امور خارجه ايران پيش از اين از سفر ظريف به پاکستان خبر داده بود. او گفت که ظريف روز سه‌شنبه (۲۰ آبان ماه) در سفري دو روزه عازم پاکستان خواهد بود و علاوه بر ملاقات با همتاي خود که در راس هيأت سياسي و اقتصادي انجام مي‌شود، ملاقاتي با نخست وزير و فرمانده ارتش پاکستان نيز خواهد داشت.

وي اين سفر را داراي ابعاد سياسي، امنيتي و اقتصادي خواند و با بيان اينکه روابط دو کشور بسيار ممتاز است و موضوعات بسيار جدي داريم، عنوان کرد: همواره رايزني‌ها در سطوح عالي انجام شده و در اين سفر موضوعات بسيار مهمي در دستورکار قرار دارد.

ظريف نيز شب گذشته در توئيتي با اشاره به سفرش به اسلام آباد نوشت: گفت‌وگوهاي سطح بالا درباره موضوعات دوجانبه و منطقه‌اي با برادرانم «شاه محمود قريشي» وزير امور خارجه،  ژنرال «باجوا» فرمانده ارتش و «عمران خان» نخست وزير فردا در پاکستان انجام خواهد شد. اين ديدار پس از گراميداشت روز اقبال لاهوري به عنوان محقق بزرگ جهان اسلام، شاعر بين‌المللي و مروج خستگي ناپذير اتحاد مسلمانان که دو ملت ما (ايران و پاکستان) را به هم پيوند داده است، انجام مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar