ايرنا/ وزير امورخارجه در خصوص وضعيت برجام با روي کار آمدن دولت جديد در آمريکا، گفت: همه چيز بستگي به نوع رفتار ايالت متحده دارد و ما منتظر اقدامات آنان هستيم.

«محمدجواد ظريف» شامگاه سه‌شنبه و در بدو ورود به اسلام‌آباد، پايتخت پاکستان گفت: وضعيت آتي توافق هسته‌اي بستگي به رفتار ايالات متحده آمريکا دارد.

وي در خصوص پيروزي جو بايدن در انتخابات رياست جمهوري آمريکا افزود: شخصيت‌ها مطمئناً مهم هستند اما آنچه حائز اهميت است رفتارها و اقدامات است و جمهوري اسلامي منتظر ديدن اين اقدامات از جانب دولت جديد آمريکا است.

پاکستان، همسايه ويژه ايران
ظريف در بخش ديگري از سخنان خود به خبرنگاران درباره اهداف سفر به اسلام‌آباد گفت: ما با پاکستان به عنوان يک همسايه بسيار ويژه گفت‌وگوهايي مستمري داريم و اين رايزني‌ها به صورت دوره‌اي ‌انجام مي‌شود.
وي با اشاره به تاخير در روال گفت‌وگوهاي مستمر دو کشور به دليل پاندمي کرونا گفت: امروز بسيار خرسنديم که مجدداً فرصت سفر به اسلام‌آباد را داريم.
وزير امورخارجه ايران گفت: موضوعاتي از قبيل روابط دوجانبه، همکاري‌هاي مرزي، منطقه‌اي و بين‌المللي از جمله افغانستان را با دوستان پاکستاني مورد بحث و تبادل نظر قرار مي‌دهيم.

وي تاکيد کرد: وضعيت جهان اسلام موضوع و نگراني مشترک تهران و اسلام‌آباد است و هر دو کشور در قبال عادي سازي روابط برخي کشورها با رژيم صهيونيستي آن را با حساسيت دنبال مي‌کنند.
ظريف افزود: در بحث موضوعات جهاني نيز رايزني‌ها ادامه دارد، ايران و پاکستان همواره از نزديک با يکديگر همکاري کرده و در فرصت فعلي نيازمند است اين همکاري‌ها مورد بررسي قرار گيرد.

براساس اين گزارش؛ وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران  در راس يک هيات سياسي و اقتصادي براي رايزني با مقام‌هاي بلندپايه پاکستان ساعاتي پيش وارد «اسلام‌آباد» پايتخت اين کشور شد.

ظريف در اين سفر دو روزه با «عمران‌خان» نخست وزير، «شاه محمود قريشي» وزير امورخارجه و ژنرال «قمر جاويد باجوا» فرمانده ارتش اين کشور ديدار خواهد کرد.

سخنراني در نشست انديشکده مطالعات راهبردي اسلام‌آباد (ISSI) از ديگر برنامه‌هاي ظريف در اسلام‌آباد خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar