ايلنا/ وزير خارجه آمريکا با تکرار تهديدهاي پوشالي خود، گفت که طرف‌هاي همکاري نظامي و تسليحاتي با ايران، تنبيه مي‌شوند.

«مايک پمپئو» وزير خارجه آمريکا با تکرار تهديدهاي پوشالي خود، گفت که طرف‌هاي همکاري نظامي و تسليحاتي با ايران، تنبيه مي‌شوند.

وي با اشاره به تحريم‌هاي جديد ضدايراني کشورش، گفت که فکر مي‌کنم تا کنون کاملا روشن شده است که طرف‌هاي همکاري نظامي و تسليحاتي با ايران، با مجازات شديدي روبه‌رو مي‌شوند.

وزارت خزانه‌داري آمريکا روز گذشته -سه‌شنبه- اتباع ايران و تايوان و چندين شرکت مستقر در ايران، سنگاپور، چين و هنگ‌کنگ را در فهرست تحريم قرار داد.

لين وزارتخانه طي بيانيه‌اي اعلام کرد که شرکت‌هاي آرتين صنعت تابان، دن بين‌الملل، هدا تريدينگ، ناز تکنولوژي، صنايع پروما و صنايع سولتک  شمول تحريم‌هاي واشنگتن قرار گرفته‌اند. 

اين بيانيه عنوان کرد که «محمد بني‌هاشمي» (به‌خاطر ارتباط با شرکت دن بين‌الملل)، «چين هوا هوانگ» (به‌خاطر ارتباط با شرکت دن بين‌الملل)، «محمد سلطان‌ محمدي» (به‌خاطر ارتباط با صنايع سولتک) و «شيه مي سان» (به خاطر ارتباط با شرکت دن بين‌الملل) تحت تحريم قرار گرفته‌اند. 

پايگاه اينترنتي آکسيوس پيشتر گزارش داده بود که دولت فعلي آمريکا طي ۱۰ هفته‌اي که از عمر آن باقي مانده در صدد تشديد محدوديت‌ها و اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar