ايسنا/ استاندار کرمان استعفا داد.

"عباس تقي زاده" مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومي در گفت و گو با ايسنا با تاييد اين خبر اعلام کرد: دکتر فدايي استاندار کرمان در نامه اي به وزير کشور از سمت خود استعفا داده است ولي هنوز پاسخي از سوي وزير کشور دريافت نشده است.

وي درباره دليل اين استعفا گفت: دکتر فدايي گفته اند که بعدا دلايل اين استعفا را مطرح خواهند کرد.

حجت السلام و المسلمين "حسين جلالي" نماينده مردم رفسنجان و انار در خانه ملت در گفت‌وگو با ايسنا درباره استعفاي استاندار کرمان گفت: ما از اين خبر غافلگير شديم و از استاندار کرمان انتظار داشتيم که براي چنين تصميم مهمي حداقل مجمع نمايندگان استان را در جريان مي‌گذاشتند و ما در عمل انجام شده قرار نمي‌گرفتيم.

وي تاکيد کرد: اگر کسي موافق ماندن ايشان باشد تلاش براي ماندنشان مي‌شد و اگر فردي مخالف ايشان است در راستاي فرد جانشين وي مديريت مي‌کرد. ما اين انتظار را از دکتر فدايي نداشتيم که يک مرتبه انسان را بين زمين و آسمان رها کنند و توقع نداشتيم چنين تصميمي بدون اطلاع بگيرند.

نماينده مردم رفسنجان و انار در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: اکنون ما متوجه شديم که يک نفر رفته و يک نفر دارد مي‌آيد و هيچ محلي براي مجمع نمايندگان قائل نيستند و اين يک نوع توهين به شعور مردم و نمايندگان استان کرمان است لذا بنده گلايه‌مندي خود را از اين آمدن‌ها و رفتن‌هاي بدون اطلاع مجمع نمايندگان اعلام مي‌کنم

وي در پاسخ به اين سوال که چه کسي به جاي آقاي دکتر فدايي انتخاب خواهد شد؟ بيان کرد: نمي‌دانم اما اسم‌هايي در اين چند ساعت مطرح شده است که بنده اصلا شناختي در مورد آنها ندارم.

"محمدرضا پورابراهيمي" نماينده مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با ايسنا درباره استعفاي استاندار کرمان اظهار کرد: ما از استعفاي استاندار خبر نداشتيم و در هفته گذشته سفر وزير صمت را به استان و جلسات مختلف داشتيم و کارها در حال پيگيري بود.

وي افزود: عصر روز گذشته معاون پارلماني وزير کشور با بنده تماس گرفت و اعلام کرد استاندار کرمان استعفا داده است و بنده گفتم چه اتفاقي افتاده؟ ما داشتيم با وي کار مي کرديم که معاون وزير اعلام کرد جزئيات مشخص نيست و در مجموع قرار است دولت درباره اين موضوع و جانشين استاندار تصميم گيري کند.

پورابراهيمي تصريح کرد: بنده اعلام کردم اجازه بدهيد جلسه مجمع نمايندگان استان برگزار شود و درخصوص استعفاي استاندار بحث کرده و ببينيم موضوع چيست و اگر به هر دليلي ادامه فعاليت استاندار امکانپذير نباشد، درباره گزينه جديد تصميم گيري کنيم و قرار است جلسه مجمع نمايندگان با وزير کشور ابتداي هفته آينده در تهران تشکيل شود و نمايندگان استان در اين زمينه بحث کنند.

نماينده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: بنده از شب گذشته چندين مرتبه با استاندار تماس گرفتم و موفق نشدم با ايشان صحبت کنم و تلفن همراه استاندار يا در دسترس نيست و يا پاسخ نمي دهند.

رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: چند روز قبل با استاندار براي فردا يک جلسه را هماهنگ کرده بوديم و برنامه به صورت متداول پيش مي رفت که عصر روز گذشته از استعفاي استاندار مطلع شدم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar