میزان/  رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه بسیج، مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروی مقاومت جهان است بسیج را جلوه امت سازی در تفکر امام راحل تعریف کرد و این تشکل نورانی را الگویی بی بدیل در عرصه خودسازی و جامعه پردازی دانست.

بنا به اعلام روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری، در جلسه صبح امروز شورای معاونان و مدیران نهاد نمازجمعه که به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان، فرماندهان بسیج و فرمانده عالی بسیجیان جهان اسلام و گرامیداشت یاد شهدای بسیجی گفت: بسیج، مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروی مقاومت جهان است که همیشه در نقطه نیاز اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی حاضر است و خالصانه و بی ادعا، با روحیه جهادی به خدمت می‌پردازد و درخشش فرزندان برومند ملت در میدان مقابله با کرونا و حمایت معیشتی از نیازمندان در مقطع زمانی اخیر، به ویژه پس از عملیاتی سازی راهبرد محله محوری، نمونه موفق و جدید تجلی این ظرفیت خودانگیخته و خودجوش است.  

وی افزود: از بسیجیان غیور انتظار میرود بر اساس منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، در عرصه جنگ نرم و با رویکرد فرهنگی – اجتماعی، به مرکزیت مساجد، در همه محله‌ها حضور مؤثر داشته باشند و یک قدم جلوتر از دشمن حرکت کنند و در عین گستردگی تشکیلاتی، چابکی خود را حفظ کنند.   

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به تعابیر لطیف و عمیق امام راحل عظیم الشأن (رضوان الله تعالی علیه) در خصوص بسیج گفت: مفهوم این معنا که بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق میدهد، هر روز بیشتر درک میشود و واقعیت این است که اگر در کشور، نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود، چشم طمع دشمنان و بدخواهان مردم و نظام اسلامی کور خواهد شد.  

حاج علی اکبری ادامه داد: بسیج آن نقطه اصلی است که حرکت انقلاب اسلامی را به تبار خودش متصل میکند و امتداد آن را تا دامنه ظهور تضمین می‌کند و بر اساس نگاه عالی اسلامی، یکی از ارکان اصلی است که مردم را به میدان تمدن سازی  می‌آورد. در عین حال باید توجه داشت که فرهنگ بسیجی، اعم از تشکیلات بسیج محسوب میشود و به همین دلیل فراگیر است و در مرز‌ها محصور نیست و توانسته منتشر شود و عطر تفکر بسیجی را در سایر کشور‌های منطقه پراکنده کند و یارگیری نماید  و در برخی نقاط جبهه مقاومت، نهادسازی نموده است.  

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با عمل به رهنمود‌های امام راحل و امام حاضر که به روشنی اقتضائات تفکر بسیجی را در رهنمود‌های خود تبیین کرده اند، بسیج در همه صحنه‌ها حضور داشته باشد و علاوه بر تقویت ارتباط و تعمیق پیوند خود با مساجد، به جبهه آرایی بر اساس تفکرات انقلابی بپردازد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar