فارس/ سحنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از ورود این کمیسیون برای اصلاح قانون انتخابات مجلس از ماده 28 به بعد خبر داد و گفت: بر همین اساس نمایندگان شرایط عمومی و اختصاصی نامزدهای انتخابات را بررسی خواهند کرد.

 
علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها  در تشریح جزئیات نشست امروز (سه شنبه ۴ آذر) اظهار داشت: اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در دستور کار امروز کمیسیون بود؛ این در حالی است که بخشی از این قانون در مجلس دهم تصویب شده بود و به شورای نگهبان ارسال این شورا به آن ایراد گرفته بود و به مجلس بازگرداند بود. 

وی افزود: اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تلاش کردند به مواردی که نیازمند اصلاح قانون انتخابات مجلس است ورود کنند و بر همین اساس از ماده ۲۸ به بعد این قانون که مربوط به شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان انتخابات مجلس از پرداختیم.

حدادی گفت: چون جزئیات این قانون و اصلاحیه‌های لازم ادامه دار است مقرر شد در نشست‌های بعدی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها این موضوع همچنان در دستور کار باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: بخشی از اصلاحیه الحاق به قانون انتخابات مجلس خواهد شد و وزیر کشور ما موظف می‌شود که حداقل یک سال قبل از پایان دوره مجلس و بعد از صدور شروع انتخابات هیات اجرایی مرکزی انتخابات مجلس را تشکیل دهد این در حالی است که تاکنون هیئت مرکزی انتخابات مجلس در سطح شهرستان‌ها با دستور فرمانداران تشکیل می‌شد که شاید بخشی از بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس هم در شهرستان‌ها مطرح می‌شد که با اصلاحیه اخیر قانون انتخابات مجلس شرایط توسط کمیسیون و صحن علنی تدوین خواهد شد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar