ایرنا/ در وبینار مشترک «ایران و قزاقستان» اندیشمندان، استادان و پژوهشگرانی از دو کشور نقطه نظرات خود در زمینه روابط دوجانبه، منطقه‌ای، بین‌المللی، اوراسیا و بحران‌های منطقه‌ای را مورد بحث قرار دادند. 

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در نورسلطان، وبینار «ایران و قزاقستان: موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای» بعد از ظهر امروز سه‌شنبه با حضور جمعی از پژوهشگران مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (IPIS) و موسسه اقتصاد جهانی و سیاست جمهوری قزاقستان (IWEP) برگزار شد.

«سید محمدکاظم سجادپور» رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امورخارجه، «یرژان سالتیبایف» رئیس موسسه اقتصاد جهانی و سیاست قزاقستان و «مجید صابر» سفیر ایران در نورسلطان سخنرانان افتتاحیه این نشست بودند. 

در این وبینار اندیشمندان، استادان و پژوهشگرانی از ایران و قزاقستان نقطه نظرات خود در زمینه روابط دوجانبه، منطقه‌ای، بین‌المللی، اوراسیا و بحران‌های منطقه‌ای را مورد بحث قرار دادند. 

پژوهشگران ایرانی و قزاقستانی برگزاری چنین نشست‌های علمی، پژوهشی و مطالعاتی را مثبت ارزیابی کرده و آن را برای افزایش تعاملات رو به رشد ایران و قزاقستان در همه زمینه‌ها لازم دانستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar