جهان/داریوش قنبری، عضو شورای مرکزی حزب اصلاح طلب مردم سالاری گفته است: «اگر قرار است ایران نابود شود، کافی است که یک دوره دیگری، آن تفکر حاکم بر دولت قبل از روحانی سر کار بیاید و آن زمان ضربه ای که به کشور وارد می شود، فکر می کنم که در حد یک قرن هم نشود‌، جبران کرد».

قنبری همچنین گفته است که اگر اصولگریان سر کار بیایند ضربه مدیریت آنها را تا یک قرن هم نمی توان جبران کرد.

بخش هایی از اظهارات قنبری را در ادامه خواهید خواند:

*آیا بعد از اینکه {اصولگرایان} به قدرت رسیدند می خواهند به دولت روحانی حمله و تخریب کنند؟ به هر حال باید برنامه ای برای اداره کشور داشته باشند. واقعیت این است که طیف اصولگرای افراطی نه شخصیت های توانمندی برای یک کشور و نه برنامه ای برای اداره کشور دارد.

*در مجموع دولت مورد حمایت این طیف ها را قبل از دولت روحانی دیدیم که چه بلایی سر کشور آوردند و توان مدیریتی این ها را هم، تجربه کردیم. از این رو باید گفت که معضلات و مشکلات کشور نتیجه مدیریت همفکران همین ها است و در واقع طی هشت سالی که کشور دستشان بود، بلایی سر این کشور آوردند که فکر کنم دو سه دهه دیگر هم این مشکلات که ناشی از آن هشت سال است، حل نشود.

*روحانی تلاش بسیاری کرد که کشور را از شر مشکلاتی که آنها به او تحمیل کرده بودند، نجات دهد تا حدودی هم با برجام توانست به این نتیجه برسد اما بخت، یار نبود و با آمدن ترامپ، برجام دوباره با مشکلاتی مواجه شد. در حال حاضر دولتی در آمریکا در حال روی کار آمدن است که امیدواری زیادی به بازگشت آن به برجام به وجود آمده.

*به نظر من اگر قرار است ایران نابود شود، کافی است که یک دوره دیگری، آن تفکر حاکم بر دولت قبل از روحانی سر کار بیاید و آن زمان ضربه ای که به کشور وارد می شود، فکر می کنم که در حد یک قرن هم نشود‌، جبران کرد.

*به هرحال رسیدن اینها به پاستور می تواند به نوعی عطش قدرت طلبی آنها را تا حدودی از بین ببرد و از این لحاظ مشکلات آنها را حل کند اما مشکلی برای کشور ایجاد خواهد شد که دیگر به این راحتی امیدواری چندانی به بهبود وضعیت کشور در نیم قرن آینده، نخواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar