تسنیم/ سردبیر نشریه چینی گلوبال تایمز در مقاله‌ای به کشورهای غربی هشدار داد که سکوت در برابر ترور وحشیانه دانشمند ایرانی می‌تواند استفاده از تروریسم برای دستیابی به منافع ملی را به یک شیوه رایج در جهان تبدیل کند.

«هو شی جین» سردبیر روزنامه گلوبال تایمز در مقاله ای با اشاره به ترور شهید دکتر محسن فخری زاده و سکوت کشورهای غربی درباره این اقدام وحشیانه و شرم آور هشدار داد که چنین سکوتی می‌تواند باعث شکل‌گیری روندی شود که جهان را به سمت شوربختی پیش خواهد برد.

سردبیر گلوبال تایمز در این مقاله با اشاره به اینکه ایران هشدار داده است که ترور دانشمندان هسته ای خود را به سختی تلافی خواهد کرد،‌ نوشت: تصور کنید اگر یک دانشمند برجسته در آمریکا و یا انگلیس ترور شده بود، چه سونامی محکومیتی علیه این اقدام در غرب به راه می افتاد؟!چگونه ممکن است چنین اصول متعارفی در این جهان وجود داشته باشد؟  قدرت، حلقه نجات و شاهراه حفاظت از امنیت و عزت ملی محسوب می شود.

هو شی جین در بخش دیگری از مقاله خود یادآور شد: آمریکا «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را در ژانویه سال جاری میلادی ترور کرد؛ حالا هم آقای فخری زاده ترور شده است!ایران بر این باور است که اسرائیل مسئول انجام این ترور است.

وی افزود: در اینجا این سؤال مطرح می شود که آیا جعبه پاندورا (جعبه ای که به روایت افسانه های یونانی،‌محتوی تمامی بلاها و شوربختی های ناشناخته بشریت است)  دوباره باز شده است؟!آیا جهان بار دیگر به دوره استفاده از تروریسم برای رسیدن به منافع مهم ملی اش باز خواهد گشت؟

سردبیر گلوبال تایمز در پایان مقاله خاطرنشان کرد: باید گفت که چنین بازگشتی نفرت انگیز است و به نفع هیچ کسی نخواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar