تسنیم/ فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا از موفقیت‌آمیز بودن تست‌های موشک زیرسطحی جاسک ۲ خبر داد.

امیردریادار دوم آریا شفقت رودسری در گفت‌وگوی اختصاصی با تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: خوشبختانه امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف به توانمندی رسیده است.

فرمانده منطقه یکم نداجا: بیمارستان 124 تختوابی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس به زودی بهره‌برداری می‌شود
وی افزود: در حوزه شناوری ما شاهد ساخت ناوچه‌های موشک‌انداز و تندرو هم در شمال و هم در جنوب کشور هستیم و در روزهای آینده یک فروند از این شناورها به بدنه نیروی دریایی الحاق خواهد شد.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا گفت: در شناورهای سنگین‌تر که قدرت دریانوردی در آب‌های دوردست و آب‌های اقیانوسی را دارند خوشبختانه شاهد الحاق چندین فروند ناوشکن بودیم و مجددا در چند روز آینده این اتفاق صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در حوزه زیرسطح که بسیار بسیار ارزشمند و سلاح راهبردی برای هر کشوری است به توانمندی ساخت زیر‌سطحی سبک و نیمه‌سنگین که زیرسطحی فاتح الحاق شده و خوشبختانه پروژه فاتح 2، 3 و 4 را در دست انجام داریم که یکی از این پروژه‌ها سیستم رانشش به سیستم پیشرفته AIP یعنی مستقل از هوا که مانایی و ایستایی زیردریایی را در زیر آب افزایش می‌دهد و برای شارژ باتری نیازی نیست به سطح آب بیاید تغییر یافته است.

امیر شفقت گفت: همه این موارد به نوعی باعث ایجاد امنیت بیشتر برای نظام و تهدید برای دشمنان که قصد تجاوز به آب و خاک و منابع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشند فراهم می‌کند. 

وی تاکید کرد: زیردریایی‌های متعارف جهان از سلاح‌های اژدر و مین برخوردارند و زیردریایی دارای موشک محدود است اما با علم و دانش همکارانم در نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، موشک زیرسطحی به سطح جاسک 2 تست‌های متفاوتی را انجام داد و موفقیت آمیز بود نسبت به تست‌های اولیه تغییرات تاکتیکی در حوزه برد و قدرت روی این سلاح انجام شده و قابل بهره‌برداری در هر سه نوع زیردریایی‌های سبک، نیمه سنگین و حتی زیردریایی سنگینی که ساخت خود ما نبوده این سلاح و موشک قابل استفاده است. 

ارشد نظامی آجا در استان هرمزگان گفت: در حوزه هوا در دریا هم امروز نیروی دریایی ارتش به انواع مختلف پهپادهایی که شعاع عملیاتی کامل 24 ساعته در اختیار دارد و توسط پهپاد سیمرغ، گشت‌های طولانی مدت با شعاع عملیاتی بیش از هزار کیلومتر را توسط این پرنده در روز و شب شاهد هستیم که توانمندی بسیار خوبی برای شناسایی و انجام عملیات آفندی در دریا را توسط این پهپادهای نیروی دریایی ارتش شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم همه نیازمندی‌ها را در حوزه‌های مختلف، چه در بخش تجهیزاتی و چه در حوزه نیروی انسانی جوانان برومند این کشور پس از جذب در دانشگاه علوم دریایی حضرت امام که توسط اساتید با تجربه داخلی خودمان مورد آموزش قرار می‌گیرند دانش روز فراگرفته تا بتوانند به عنوان مدیران متعهد، متخصص و هوشمند در صحنه دریا به موقع و درست برای به اهتزاز در آمدن پرچم مقدس کشور عمل و فعالیت کنند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar