ايلنا/ عضو شوراي مرکزي حزب اتحاد ملت با بيان اينکه اميدواريم اصلاح‌طلبان رد صلاحيت نشوند، گفت: کارآمدي کشور در گروي بهره‌گيري از نيروي توانمند است اما متأسفانه معمولاً ما خود را از نيروهاي توانمند محروم مي‌کنيم.

حسين کاشفي در گفت‌وگو با ايلنا در خصوص آخرين فعاليت‌هاي حزب اتحاد ملت،‌ اظهار کرد: با وجود شرايط کنوني و شيوع کرونا، از ابتداي سال جلسات حزب به صورت مجازي برگزار شده و در موضوعات روز در کميسيون‌هاي مربوطه و شوراي مرکزي و دفتر سياسي مباحث بررسي مي‌شود.

عضو شوراي مرکزي حزب اتحاد ملت ادامه داد: انتخابات نيز يکي از موضوعاتي است که در دستور کار قرار دارد و اصل بر اين است که با داشتن برنامه و تحليل وضعيت و مشکلات روز، در انتخابات شرکت خواهيم کرد و براي کانديدا نيز با ساير احزاب اصلاح‌طلب رايزني خواهيم کرد.

وي بيان کرد: نامزدها بايد از تجربه و سابقه برخوردار بوده و به خرد جمعي باور داشته باشند و گروه‌ها و افراد همراه خود را معرفي و برنامه‌هاي خود را شرح دهند و از همه نيروهاي کارشناس در زمينه‌هاي مختلف نيز استفاده کنند.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب با بيان اينکه برخي معقتدند که کانديدا بايد حزبي باشد، ادامه داد: تصميم‌گيري‌ها بايد به گونه‌اي باشد که ساير احزاب نيز بتوانند نمايندگان خود را معرفي کنند و پس از آن با توجه به شاخص‌هاي مطرح، هر يک از نامزدهايي که شرايط و ضوابط را داشته باشند به عنوان پيشنهاد اصلاح طلبان به جامعه معرفي شوند.

وي افزود: طبيعتاً نماينده حزبي ما دبيرکل حزب است البته نيروهاي ديگري مانند آقايان ظفرقندي و خاتمي نيز مدنظر هستند. اما در نهايت بايد ببينيم چه زمينه‌اي براي ائتلاف فراهم خواهد شد.

کاشفي گفت: ما قصد داريم با کار تعاملي با ساير احزاب، ائتلاف کنيم و در جلسات داخلي افرادي را پيشنهاد دهيم و بقيه افراد نيز نامزدهاي خود را پيشنهاد دهند و هر فردي که رأي بيشتري اخذ کرد، مورد حمايت همه اصلاح طلبان قرار خواهد گرفت.

عضو شوراي مرکزي حزب اتحاد ملت اضافه کرد: در آينده‌اي نزديک جلسه ائتلاف برگزار خواهد شد و البته ساير احزاب نيز بايد جلسات داخلي خود را برگزار کنند. پس از برگزاري جلسه ائتلاف نمايندگان، افراد مورد نظر احزاب اصلاح طلب به جامعه معرفي خواهند شد.

وي در خصوص برگزاري انتخابات رياست جمهوري گفت: با توجه به مشکلات کنوني و عدم استقبال مردم از انتخابات مجلس اخير که پيام‌هاي زيادي به همراه داشت، بايد زمينه‌اي فراهم شود تا همه سلايق فکري حتي اقليت‌ها در اداره کشور نقش داشته باشد.

اين فعال سياسي اصلاح طلب با بيان اينکه مشکلات معيشتي و اقتصادي موجب فشار بر مردم شده است، اظهار کرد: با توجه به شرايط منطقه‌اي و بين المللي، بايد با نگاه ملي به انتخابات نگاه کنيم و جامعه را از افراد توانمند محدود نکنيم.

وي با بيان اينکه اميدواريم اصلاح طلبان در انتخابات رد صلاحيت نشوند، گفت: طبيعي است مشکلات کنوني امروز به دليل ناکارآمدي است و کارآمدي کشور در گروي بهره‌گيري از نيروي توانمند است اما متأسفانه معمولاً ما خود را از نيروهاي توانمند محروم مي‌کنيم. بنابراين وظيفه همه ماست که زمينه‌اي را فراهم کنيم تا همه نيروهاي کارآمد و توانمند بتوانند با انگيزه و علاقه در انتخابات شرکت کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar