میزان/ رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش با اشاره به نغییر دائم لبه فناوری در صنعت دفاعی کشور، گفت: سعی کردیم متناسب با روش‌های تاکتیکی و عملیاتی، فناوری مورد نیاز را در اختیار سامانه عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم.

امیر دریادار «مجید مقصودی» در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به موج فناوری در بدنه صنعت دفاعی کشور، گفت: لبه فناوری در صنعت دفاعی کشور به شکل روزانه و دائم در حال تغییر است و فناوری‌های جدید در حوزه بسیار متنوعی پا به عرصه وجود می‌گذارد و در قالب سامانه‌های مختلف، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
 
مقصودی با اشاره به گستردگی حوزه این فناوری‌ها در صنعت دفاع، تصریح کرد: عموماً برخی صنایع هم با مصارف غیر دفاعی از حوزه‌های دفاعی نشأت گرفته‌اند، تمام تلاش ما استفاده از ظرفیت‌های داخلی در تأمین نیاز نیرو‌های مسلح در حوزه‌های مختلف است.

وی با طرح این سؤال که گاهاً مطرح می‌شود آیا ما برای مقابله با سیستم نظامی دشمن، نیاز به سامانه دفاعی در مقابله با آن در همان سطح و فناوری داریم؟، افزود: خیر، بخشی از مقابله با تهدیدات به مسائل تاکتیکی بر می‌گردد، سعی کردیم متناسب با روش‌های تاکتیکی و عملیاتی، فناوری مورد نیاز را در اختیار سامانه عملیاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم.

بالا بودن ظرفیت نخبگان، سیستم دانشگاهی و تحقیقاتی کشور
رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش با تأکید بر بالا بودن ظرفیت نخبگان، سیستم دانشگاهی و تحقیقاتی کشور، اظهار داشت: خوشبختانه تا امروز با چالش جدی در این حوزه مواجه نیستیم، نخبگان ما توانسته‌اند در کوتاه‌ترین زمان خود را با نیاز‌های مجموعه نیرو‌های مسلح تنظیم کنند، سیستم دانشگاهی و تحقیقاتی کشور هم در این رابطه تنلاش‌های ارزشمندی داشته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar