رویداد 24/  جریان‌ سیاسی جدیدی در میان اصولگرایان متولد شد.

جبهه تحول خواهان انقلابی متشکل از سه تشکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد. در متن بیانیه آغاز به کار این جبهه که از سوی خبرگزاری مهر منتشر شده، آمده است: «ان شاءالله سال ۱۴۰۰ نخستین دولت در گام دوم انقلاب اسلامی تشکیل خواهد شد، لذا ضروری است نیرو‌های انقلاب با وحدت کامل تلاش کنند تا قوه مجریه به نحوی تحول یابد که بتواند پایه‌گذار شکل‌گیری دولت اسلامی بر اساس مفاد بیانیه گام دوم و تحقق مراحل جامعه سازی و تمدن سازی اسلامی باشد.»

چند و چون حضور این جبهه در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران چندان مشخص نیست، ولی از قرار معلوم نزدیکی‌هایی با علیرضا زاکانی دارند و این احتمالا به معنای آغاز جدی‌تر اقدامات رییس مرکز پژوهش‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری است.

در جلسه اخیر شورای مرکزی جمعیت جانبازان هم ضمن مروری بر سابقه ارتباط این جمعیت با جمعیت رهپویان و جمعیت ایثارگران در قالب جبهه تحول خواهان، همکاری‌های حزبی از سال ۸۴ به بعد یادآوری و بر ضرورت ادامه این ارتباط برای تاثیرگذاری بر انتخابات ۱۴۰۰ تأکید شد. جمعیت جانبازان در انتخابا خبرگان ۹۴ متولی انتشار لیستی بودند که در آن اسم هاشمی و روحانی حذف شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar