فرارو/ یک روزنامه اصلاح طلب با اشاره به صحبت ضرغامی درباره این که گفته است نه اصولگراست نه اصلاح طلب توشت:  ساده‌ترین راه این است که هویت سیاسی خود را انکار کنند؛ این شیوه‌ای بود که محمود احمدی‌نژاد پایه گذاشت. این سال‌ها عزت‌الله ضرغامی با حشو و زوائدی شیوه او را به شکل عیب‌یابی‌شده و با درجات خفیف‌تری اجرا می‌کند. احمدی‌نژاد در سال‌های آخر قدرت هم منکر سابقه اصولگرایی‌اش شده بود و حتی منکر این نکته شد که با حمایت‌های آن‌ها به قدرت رسیده بود.

روزنامه شرق با اشاره به موضع گیری های اخیر رئیس اسبق صدا و سیما گزارش داد ضرغامی بار‌ها به اینکه اصولگرا نیست اشاره کرده، درحالی‌که سابقه سیاسی‌اش به‌ویژه عملکرد چندین‌ساله‌اش در صداوسیما قابل کتمان و از‌یادرفتنی نیست؛ سازمانی که همواره ملک طلق اصولگرایان بوده است. اما او این روز‌ها می‌گوید: «اصلا من اصولگرا نیستم. اشکال بزرگ ما این است که یک پوست خربزه از ابتدا زیر پای ما انداخته اند که موضع می‌خواهی بگیری، یا اصلاح‌طلبی یا اصولگرا. من تقسیم‌بندی‌های خودم را دارم. من در سیاست آدم‌ها را به مرد و نامرد تقسیم کردم. تا دلتان بخواهد در اصولگرایان آدم نامرد داریم. سیاست‌مداران به مرد و نامرد تقسیم می‌شوند که در هر دو دسته اصولگرا و اصلاح‌طلب وجود دارند».

برای همین هم لازم می‌بیند این روز‌ها برخی رفتار‌ها و اظهارنظر‌هایی از خود نشان بدهد که نشانگر وسط لحاف ایستادن است؛ مثلا صبحانه با چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب یا دعوت از فرزند کروبی برای صبحانه. سایت اصولگرای مشرق نوشته بود: «عزت‌ا... ضرغامی، فعال اصولگرا و رئیس اسبق سازمان صداوسیما، به‌تازگی در اشاره‌ای تلویحی به انتخابات ۱۴۰۰ گفته است: اگر سال بعد تأیید صلاحیت نشوم، به خاطر حضور آملی‌لاریجانی در شورای نگهبان است!». او همچنین اظهار می‌کند: برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ آماده‌ام. حداقل یک سال است به‌طور مستمر جلسات اقتصادی برای اداره کشور دارم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar