میزان/  مشاور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه محصولات دفاعی مُجهز به هوش مصنوعی ایران، قابل هَک شدن نیست، گفت: دشمن نمی‌تواند در مَسیر مأموریت آنها اختلال ایجاد کند.

امیر سرتیپ دوم خلبان بازنشسته سیاوش مشیری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به فناوری «هوش مصنوعی» در بدنه محصولات دفاعی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: معمولاً اولین فناوری‌ها در ارتش است و به ویژه نیروی هوایی، که تجهیزات محور است، این نیرو بخاطر این ویژگی باید از تمام تکنولوژی‌های برتر استفاده کند و نباید عقب بیفتد، زیرا اقتدار هوایی در ایجاد امنیت پایدار بسیار مهم و از اهمیت خاصی برخوردار است.

مشاور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نگاه دنیا بر کاهش هزینه نبردهای هوایی، تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس در این راستا شهدا و اسرایی گران‌قدری را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردیم.

مشیری با تأکید بر سرعت رشد تکنولوژی در ساخت تجهیزات نظامی در دنیا اعم از افزایش بُرد رادارها و موشک‌ها «هوش مصنوعی» را از جمله دستاوردهای مهم نظامی در کاهش تلفات جانی و هزینه‌های مالی برشمرد و اضافه کرد: ساخت هواپیماهای بدون سرنشین «پهپادها»، این هزینه‌ها را کاهش داده است.

«هوش مصنوعی»،دستاورد مهم ارتقاء دهنده کیفیت محصولات دفاعی در نیروهای مسلح
وی به فناوری «هوش مصنوعی» در صنعت دفاعی کشور به عنوان یک دستاورد مهم ارتقاء دهنده کیفیت محصولات دفاعی در نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: هوش مصنوعی از دستاوردهای مهم دفاعی کشور است که در فضای تحریم‌ها به دست آمده است و ارتش هم در کنار اضلاع دیگر نیروهای مسلح به این فناوری‌ها دست یافته است.

مشیری تصریح کرد: اگر هواپیماها به شکل هوش مصنوعی هدایت شوند، با موفقیت مأموریت‌ها را انجام می‌دهند، هواپیماهای بدون سرنشین در نیروی هوایی ارتش در ورژن‌های مختلف اعم از عکس برداری، اختلال گری، شلیک موشک و ردگیری هوایی با سرعت‌های مختلف شاخته شده است و این محصولات دفاعی به هوش مصنوعی مجهزاند.

مشاور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عمق‌بخشی، افزایش بُرد محصولات دفاعی، مَقرون به صرفه بودن را از پیامدهای استفاده از هوش مصنوعی در محصولات دفاعی برشمرد و اضافه کرد: این اتفاق یک موفقیت مهم برای صنعت دفاعی کشور است.

مشیری با تأکید بر اینکه محصولات دفاعی مُجهز به هوش مصنوعی ایران، قابل هَک شدن نیستند، افزود: دشمن نمی‌تواند در مَسیر مأموریت آنها اختلال ایجاد کند.

هوش مصنوعی، هماهنگ کننده محصولات دفاعی کشور در مأموریت‌های زمینی، هوایی و دریایی
مشاور فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران «هوش مصنوعی» را زنجیر هماهنگ کننده محصولات دفاعی کشور در مأموریت‌های زمینی، هوایی و دریایی دانست و اظهار داشت: سیستم‌های موشکی، هواپیمایی، پدافندی و ناوی ما بامجهز شدن به این فناوری با هم هماهنگ هستند و در آینده هم در خیلی از رزمایش‌ها به معرض دید ملت ایران گذاشته می‌شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar