مشرق/ پوستر منتشر شده در سايت رهبر معظم انقلاب که در آن وعده انتقام سخت از آمران به قتل سردار قاسم سليماني مورد تأکيد قرار گرفته بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي دنيا داشت.
به گزارش مشرق، پوستر منتشر شده در پايگاه اطلاع‌رساني منتسب به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي پس از خروج «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور پيشين آمريکا از کاخ سفيد بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي دنيا به خصوص رسانه‌هاي آمريکايي داشت. 

در اين پوستر، تصوير دونالد ترامپ در حالي که در حال بازي گلف است از بالا نشان داده شده و سايه پهپادي که قرار است او را هدف قرار دهد نزديک او افتاده است.  فرازهايي از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در باره انتقام حتمي شهادت سردار سليماني از «قاتل» و «آمر به قتل» حاج قاسم در اين پوستر منتشر شده است: «قاتل سليماني و آمر به قتل سليماني بايد انتقامشان را پس بدهند. اگر چه کفش پاي سليماني هم بر سر قاتل او شرف دارد، اما بالاخره غلطي کردند بايستي انتقام پس بدهند، هم آمر و هم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن بايد انتقامشان را پس بدهند.» حساب توييتري منتسب به سايت رهبر معظم انقلاب هم اين پيام را منتشر کرده است. 

پايگاه خبري «هيل»، نزديک به کنگره آمريکا نوشته است: «اين توييت شامل تصويري از يک فرد بور با لباس قرمز است که به رئيس‌جمهور سابق آمريکا شباهت دارد و سايه شوم يک هواپيماي پنهان‌کار که بالاي سرش در حال پرواز است آنجا افتاده است.»

 خبرگزاري رويترز هم اين خبر را منعکس کرده و نوشته حساب کاربري رهبر ايران در توييتر تصوير يک گلف‌باز شبيه به ترامپ را حين هدف قرار گرفتن توسط پهپاد منتشر کرده و وعده داده از او بابت قتل يک ژنرال ارشد ايراني انتقام گرفته خواهد شد. 

روزنامه ديلي‌بيست در پوشش اين خبر نوشته رهبر عالي‌قدر ايران با انتشار اين تصوير ترامپ را به ترور تهديد کرده است. پايگاه  meaww.com هم با اشاره به اين پوستر نوشته «آيا ترامپ در فلوريدا ايمن است؟» اين پيام نوشته هنوز يک روز از خروج ترامپ از قدرت نگذشته که دشمنانش در خاورميانه براي اقدام عليه او به پا خاسته‌اند. 

خبرگزاري فرانسه در تيترش نوشته توييتر رهبر ايران به ترامپ هشدار داده «انتقام حتمي است.» اين خبرگزاري با نقل به مضمون از رهبر انقلاب نوشته است: «انتقام ممکن است هر لحظه اتفاق بيفتد.» خبرگزاري فرانسه يادآوري کرده ترامپ چهارشنبه بدون حضور در مراسم تحليف جو بايدن مستقيماً روانه اقامتگاه و باشگاه گلف «مارا لاگو» در ايالت فلوريدا شد. 

پايگاه انگليسي «ديلي‌استار» هم نوشته رهبر عالي‌قدر ايران در يک «توييت ترسناک پهپادي» وعده انتقام داد. اين پايگاه نوشته اين تصوير رايانه‌اي نمايي از بالا از يک مرد بور را نشان مي‌دهد که در حال انجام بازي گلف زير سايه يک پهپاد است. 

نشريه نيوزويک هم به انتشار اين پوستر در خبرگزاري تسنيم واکنش نشان داده و نوشته اين رسانه تصويري را با کپشني منتشر کرده که ترجمه آن اين است: «انتقام حتمي است.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar