ایرنا/ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اظهارات مایک پمپئو، وزیرامور خارجه آمریکا در خصوص تحریم جدید هفت نهاد مرتبط با خطوط کشتیرانی و ترابری ایران از جمله صنایع هوایی ایران گفت: هربار دشمنان درصدد اعمال شرایط محدودتری شدند؛ صنایع ما به سمت خودکفایی و شکوفایی بیشتر حرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ سرتیپ امیر حاتمی با حضور در سازمان صنایع هوایی در بازدید از مراکز طراحی، ساخت، آزمون سازه و سامانه‌های اصلی هواپیمای یاسین و گفت‌وگو با طراحان و سازندگان آن، از نزدیک در جریان پیشرفت‌های صورت گرفته در روند ساخت فروند دوم هواپیمای یاسین قرار گرفت.

وزیر دفاع در این بازدید با قدردانی و تشکر از همدلی و انسجام فعالیت‌های کارکنان، متخصصان و مدیران سازمان صنایع هوایی در مسیر ساخت هواپیما گفت: در این بازدید شاهد پیشرفت، نوآوری و کارهای جدیدی هستیم و این حرکت رو به جلو  برمبنای پایه‌گذاری محکمی بود که در گذشته صورت گرفته است.

سرتیپ حاتمی با تاکید بر ضرورت پشتیبانی موثر از ناوگان هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ابراز امیدواری کرد که با موفقیت در ساخت نمونه‌ها و راه اندازی خط تولید هواپیما، ‌گام‌های موثری در مسیر رسیدن به ناوگان هواپیماهای جت آموزش پیشرفته یاسین برداشته شود.

وی با اشاره به اظهارات مایک پمپئو، وزیرامور خارجه آمریکا در خصوص تحریم جدید هفت نهاد مرتبط با خطوط کشتیرانی و ترابری ایران از جمله صنایع هوایی ایران گفت: هربار دشمنان درصدد اعمال شرایط محدودتری شدند؛ صنایع ما به سمت خودکفایی و شکوفایی بیشتر حرکت کردند.

سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه و غیر منطقی علیه نیروهای مسلح و صنعت دفاعی موضوع جدیدی نیست، گفت: نیروی هوایی سال‌هاست که در معرض تحریم‌های سخت و سنگین است، اما همواره با نشاط و خود باوری، خودکفایی را به منصه ظهور رسانده و حقیقتاً صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای نیروهای مسلح و کشور در حوزه مقابله با تحریم‌هاست.

وزیر دفاع به نقل از فرمانده معظم کل قوا گفت: اگرچه تحریم‌ها مشکلاتی را بوجود آورد اما موجب شد توجه ما به ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی معطوف شود و به همین علت امروز برغم خواست دشمن، ایران، به مراتب قویتر و مقتدرتر از سال‌های اول انقلاب است.

سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تجربه های برخورد با نظام سلطه همگی گویای این است که باید برابر دشمن قوی شد، گفت:  تجربه جمهوری اسلامی در طول ۴دهه نشان داده است که هزینه تسلیم در برابر قدرتهای زورگو به مراتب بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آنها است.

در این بازدید، سرتیپ دوم افشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح، ‌گزارشی از مراحل ساخت هواپیمای یاسین و برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای راه اندازی خط تولید این هواپیما ارائه کرد.

 فروند اول جت آموزش پیشرفته یاسین، ‌مهرماه سال ۱۳۹۸ نخستین پرواز رسمی خود را بر فراز پایگاه شهید نوژه اجرا کرد. این هواپیما که توسط متخصصان سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح و با مشارکت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی طراحی و ساخته شده است، ‌قرار است به عنوان هواپیمای جت آموزش پیشرفته درفرآیند آموزش خلبانان هواپیماهای جنگنده کشور مورد استفاده قرار گیرد.

ایران، با طراحی و ساخت این هواپیمای جت آموزش پیشرفته، در زمره معدود کشورهای دارنده فناوری هوایی قرار گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar