باشگاه خبرنگاران/ وزیر امور خارجه در بدو ورود به باکو گفت: خشنودیم کشور و ملت برادر ما جمهوری آذربایجان سرزمین‌های خودش را به دست آورد و علاقه‌مندیم کمک کنیم که هر چه زودتر ساکنان سرزمین‌های آزاد شده به محل اقامت خود برگردند.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به باکو با تشریح اهداف سفر خود به باکو و کشورهای قفقاز گفت: بسیار خوشحالم که توانستم این سفر را انجام دهم و روز‌های آینده علاوه بر جمهوری آذربایجان به کشور‌های روسیه، ارمنستان، گرجستان و آخر هفته نیز به ترکیه سفر خواهم کرد.
وی ادامه داد: موضوع اصلی بحث همکاری‌های منطقه در این منطقه است که برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. البته ارتباطات دوجانبه بین این کشور‌ها که از دوستان ایران هستند نیز در این سفر اهمیت دارد.
ظریف اظهار کرد: فردا در دیدار با مقامات آذربایجانی درباره بازسازی قره باغ نیز صحبت خواهم کرد. همچنین بحث و گفت‌وگو درباره وضعیت قره باغ و حفظ ثبات در این منطقه از دیگر موارد مورد بحث در این دیدارهاست.

وی تصریح کرد: ما خشنود هستیم که ملت دوست و برادر ما جمهوری آذربایجان سرزمین‌های خود را به دست آورده و امروز این سرزمین‌ها در اختیار مردم آذربایجان قرار دارد.
وی ادامه داد: علاقه‌مند هستیم که به بازگشت ساکنان مناطق آزاد شده به محل‌های اقامت خود بازگردند. چراکه آن‌ها از خویشان ما هستند. مسائل ترانزیتی مانند شمال جنوب و جنوب غرب با دوستان خود گفتگو خواهیم کرد.
وزیر خارجه کشورمان در پاسخ سوالی درباره موضوعات مطرح شده در منطقه خلیج فارس اظهار کرد: ما همیشه معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت‌وگو و همکاری و همچنین ایجاد روش‌های اطمینان بخش بین کشور‌های این منطقه است و آغوش ما در این زمینه همواره برای همسایگان خود باز است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar