مهر/ آيت‌الله مکارم شيرازي گفت: در ديداري، شهيد سليماني از حاضرين خواست تا از اتاق بيرون بروند و همه که رفتند، از زير کتش کفني درآورد که روي آن شهادت شخصيت‌ها بود و از من چيزي روي آن بنويسم.

آيت‌الله مکارم شيرازي مرجع تقليد تشيع صبح امروز(چهارشنبه)در پيام تصويري که به همايش «گام دوم انقلاب، مکتب شهيد سليماني» ارسال شده بود، با اشاره به تقارن برگزاري اين همايش با ايام دهه فجر انقلاب اسلامي اظهار داشت: دشمنان ۴۲سال کينه کردند و آتش روشن کردند و تحريم کردند ولي اين انقلاب به کارهاي خود ادامه داد و مي دهد.

وي افزود: از مسائل جالبي که اين روزها واقع شد پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح به آسمان است که در نوع خود بي سابقه بود.

آيت‌الله مکارم شيرازي با اشاره به اينکه  اينکه خيال مي‌کردند ملت از کار افتاده و اين تحريم ها کار خود را کرده ولي مي‌بينند عکس آنچه خيال مي‌کردند واقع شده است، گفت: تمام آزادي‌خواهان دنيا به شهيد سليماني افتخار مي‌کنند.

وي با بيان اينکه دشمنان او را شهيد کردند و خيال کردند مکتب او برچيده مي شود در حالي که شهادت او باعث گسترش او شد، تصريح کرد: بسيارند بزرگاني که در ميانشان منبع تاثير مهمند ولي در ولي در وفاتشان تاثيرشان بيشتر مي شود.

اين مرجع جهان تشيع با تاکيد بر اينکه سزاوار است همه از ويژگي‌هاي شخصيتي شهيد سليماني درس بگيرند و منتقل کنند، بيان داشت: اولا شجاعت بي‌نظيري داشت و ترسي از چيزي نداشت و اگر شجاعت او نبود، داعش هم عراق و هم سوريه و لبنان را تخريب مي‌کرد.

وي با بيان اينکه يکي از امتيازات او شجاعت بي‌نظير و دوم علاقه فوق‌العاده به رهبر انقلاب بود و همين خط و مسير او را تعيين مي‌کرد، تصريح کرد: اين هم از خميرمايه هوايي بود که به زندگي او شکل مي‌داد.

وي با بيان اينکه واقعا شهيد سليماني خلوص نيت داشت، ضمن اشاره به خاطره ديدار با شهيد سليماني، اظهار داشت: پس از اين ديدار، شهيد سليماني از حاضرين خواست تا از اتاق بيرون بروند و همه که رفتند، از زير کتش کفني درآورد که روي آن شهادت شخصيت ها بود که نوشته شده بود «ما جز خير از او چيزي نمي دانيم».

آيت الله مکارم شيرازي افزود: اين کار اول نشان مي داد که ايشان آماده شهادت است و اين سردار شجاع، رشيد و بزرگوار اين کار را انجام داد و ما هم روي آن کفن نوشتيم «اللهم انا لانعلم منه الا خيرا».

اين مرجع عاليقدر تاکيد کرد: اين نشان مي‌دهد قيامت و شهادت را باور دارد و شهادت مردم را در پيشگاه خدا سبب نجات خود مي داند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar