فارس/ خانم «رومینا پرز راموس» سفیر جدید بولیوی در تهران امروز (سه‌شنبه) پنجم اسفند در دیدار با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

انتصاب سفیر جدید بولیوی در ایران و بازگشایی مجدد این سفارتخانه پس از سفر اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به بولیوی و بعد از آن صورت می‌گیرد که وزیر خارجه بولیوی آذر ماه سال جاری از احیای روابط با برخی کشورهای منطقه و بازگشایی سفارتخانه این کشور در تهران خبر داد.
رئیس دستگاه دپیلماسی بولیوی درباره روابط با ایران گفته بود که کشورش در پی بازگشایی سفارتخانه خود در ایران است و این اقدام یکی از مهمترین اقدام‌ها در مخالفت با سیاست‌های دولت آمریکاست.
چندی قبل دولت جدید بولیوی به ریاست «لوئیس آرسه» از تجدید روابط دیپلماتیک با تهران و کاراکاس خبر داد. آرسه فقط ۳ روز بعد از به دست گرفتن قدرت در بولیوی، استوارنامه‌های سفرای جدید ایران و ونزوئلا را پذیرفت.
دولت جدید بولیوی در این زمینه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد روابط دیپلماتیکی را که توسط دولت موقت قبلی مخدوش شده و آسیب دیده بود را مجددا برقرار کند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه آبان ماه سال جاری درباره احتمال بازگشایی سفارت بولیوی در تهران با توجه به سفر ظریف به این کشور عنوان کرد: آمادگی داریم و داشتیم و این سفر نشان می‌دهد هر دو طرف آمادگی دارند روابط را به سطح بسیار خوبی برگردانند. روابط متوازنی را با بسیاری از کشورها در آمریکای لاتین داریم و قطعا در آینده شاهد روابط جدی‌تری در روابط دو کشور خواهیم بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar