خانه ملت/ رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستا از برگزاری انتخابات شورا‌ها به صورت الکترونیکی در یک هفتم شعبات انتخاباتی خبر داد.


«سیدحمیدرضا کاظمی» با اشاره به برگزاری ششمین دوره از انتخابات شورا‌های شهر و روستا در سال آینده، گفت: وزارت کشور برای برپایی صندوق‌های رای الکترونیکی ظرفیتی دارد، از این رو وزارت از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در خواست صدور مجوز برای استفاده از این ظرفیت را داشت که با آن موافقت شد.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر این اساس وزارت کشور مجاز شد تا حد ظرفیت خود که بالغ بر ۳۲ هزار صندوق الکترونیکی و در هر شعبه تا سه دستگاه را نصب کند.
وی اظهار داشت: با این حساب امکان برگزاری انتخابات شورا‌های شهر و روستا به صورت الکترونیکی در ۱۰ هزار شعبه اخذ رای فراهم می‌شود و از آنجایی که در کشور ۷۲ هزار شعبه اخذ رای داریم در واقع در یک هفتم شعبات انتخابات الکترونیکی برگزار می‌شود.
کاظمی توضیح داد: این مجوز برای کلانشهر‌های به غیر از تهران است، چرا که در پایتخت ۴ انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، میان دوره‌ای مجلس خبرگان و شورای شهر و روستا برگزار می‌شود که سه انتخابات دیگر دستی است و احتمال دادیم با برگزاری الکترونیکی یک انتخابات، مردم سردرگم شوند.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستا تاکید کرد: اگر وزارت کشور ظرفیتی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در انتخابات شورا‌ها دارد، درخواست خود را به هیات اعلام کند تا ما مجوز لازم را صادر کنیم. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar