نورنيوز/ با توجه به موقعيت جغرافيايي و نحوه هدف قرار گرفتن کشتي، يکي از احتمالات قوي اين است که اين عمليات تروريستي از سوي رژيم صهيونيستي انجام شده باشد

نور نيوز در گفتگو با يکي از اعضاي تيم فني بررسي کننده آثار حمله به کشتي تجاري «ايران شهرکرد» کسب اطلاع کرد که موضوع دست داشتن رژيم صهيونيستي در اين اقدام تروريستي از احتمالات بسيار قوي است.
کشتي کانتينربر «ايران شهرکرد» که متعلق به شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي است روز چهارشنبه 20 اسفندماه در مسير حرکتي خود از ايران به اروپا در آبهاي بين المللي درياي مديترانه بدليل اصابت شئ انفجاري دچار آتش سوزي شد.
کارشناس گفتگو کننده با نور نيوز با اشاره به برخورد اشيائ انفجاري از ارتفاع بالا به تعدادي از کانتينرهايي که روي عرشه کشتي قرار داشته،خاطرنشان کرد؛ پرتابه هاي انفجاري مي تواند از يک وسيله پروازي به سمت کشتي شليک شده باشد.
وي افزود: با توجه به موقعيت جغرافيايي و نحوه هدف قرار گرفتن کشتي، يکي از احتمالات قوي اين است که اين عمليات تروريستي از سوي رژيم صهيونيستي انجام شده باشد.
سامانه خبري واي نت که رسانه اي صهيونيستي است روز گذشته مدعي شد که  امکان دارد اسراييل در اين حمله نقش داشته باشد. 
روزنامه وال استريت جورنال نيز پنجشنبه 21 اسفند به تقل از مقام هاي آمريکايي اعلام کرد اسرائيل از اواخر سال 2019 تاکنون دست‌کم 12 کشتي که بيشتر آنها حامل نفت ايران به سوريه بودند٬ را هدف قرار داده است.
اين روزنامه مدعي شد بيشتر کشتي‌هايي که اسراييل آنها را هدف حمله قرار داده نفتکش بوده است. 
وال استريت جورنال به نقل از مقام‌هاي آمريکايي نوشته است که اين حملات از اواخر سال 2019 آغاز شده  و کشتي‌هاي ايراني و همچنين کشتي‌هاي ديگري که در درياي سرخ و مناطق ديگر حامل محموله‌هاي نفت ايران بودند، مورد حمله قرار گرفتند. 
مقامات رژيم صهيونيستي هنوز حاضر نشده‌اند در خصوص اين گزارش ابراز نظر کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar