باشگاه خبرنگاران/ دبيرکل جمعيت جانبازان انقلاب اسلامي گفت: همه نامزد‌هاي مطرح انتخابات، دوستان جبهه انقلاب هستند و بايد احترام آن‌ها را حفظ کنيم.

در نخستين نشست سراسري جوانان جمعيت جانبازان انقلاب اسلامي که به صورت مجازي و با حضور اعضاي کارگروه جوانان اين جمعيت و نيز با دعوت از جوانان دو جمعيت رهپويان و ايثارگران برگزار شد، مجتبي شاکري ضمن تبريک ايام عيد مبعث به سخنراني مقام معظم رهبري همزمان با اين عيد سعيد اشاره و تاکيد کرد: واژه واژه اين سخنان گوياي مسير و مقصد ماست و در پيمودن اين ميسر راهگشا خواهد بود. عالم با بعثت پيامبر اکرم (ص)، مسير خود را پيدا کرد و اينکه انسان در مسير «سير الي الله» چه مراحلي را بايد طي کند و خود را براي رسيدن به چه هدفي مهيا کند، روشن است؛ کما ايکه کلام وحي الهي تاکيد دارد که انسان بايد بتواند سازماني پياده کند که کلام الهي در قالب آيين حکمراني در زمين پياده شود.

وي با بيان اينکه رزمندگان در دوران دفاع مقدس همواره تاکيد مي‌کردند که سختي‌ها رفقاي ما هستند و رخ مي‌دهند تا ما را بسازند، افزود: اگر سختي‌ها نباشند، جوهره وجودي انسان نمايان نمي‌شود و اين موضوعي است که جوانان بايد در همه عرصه‌هاي فعاليت خود به آن توجه داشته باشند و به استقبال ميدان‌هاي سخت عمل بروند. بدانيد که ما از سختي و «عسر» به گشايش‌ها و «يسر» مي‌رسيم. البته در اين مسير آن گونه که اميرالمومنين (ع) تذکر داده اند، بصيرت و صبر بايد با ما عجين باشد.

وي جوانان را به عميق ديدن مسائل و رخداد‌هاي سياسي و اجتماعي و کنار گذاشتن برخي آدرس‌هاي غلط توصيه کرد تا به اين ترتيب از بروز خطا‌هاي شناختي احتمالي پيشگيري شود و توضيح داد: اگر در بعد فردي دچار خطا شويم ابعاد آسيب آن فقط ما يا در نهايت خانواده ما را در بر مي‌گيرد، اما اگر در محدوده وسيع تري مرتکب خطا شويم و به عنوان کارگزاران نظام در مسندي قرار بگيريم، حتما دامنه عوارض خطا‌هاي ما وسيع‌تر خواهد بود و توجه به اين نکته براي هر يک از ما در هر جايگاه و مسووليتي که هستيم ضروري است؛ کما اينکه رهبر انقلاب نيز بار‌ها اين نکته را به کارگزاران نظام تذکر داده اند.

دبير کل جمعيت جانبازان با بيان اينکه اگر هر کدام از ما اگر در همين لحظه، متصل به يکديگر نبوديم، طبعا به کار‌هاي ديگري مشغول بوديم، گفت: اين در حالي است که اکنون بر يک يا چند موضوع مشخص مجتمع شده ايم و با تمرکز بر منشور گام دوم انقلاب اسلامي و چگونگي سازمان دهي جوانان براي رقم زدن حماسه‌اي در انتخابات ۱۴۰۰ در حال هم انديشي هستيم. اين اعتصام به حبل الهي، يک قدرت بزرگ را رقم خواهد زد و اين همايش سرآغاز کاري بزرگ است.

وي از اعضاي استاني کارگروه‌هاي جوانان جمعيت جانبازان درخواست کرد در گام بعدي همايش‌هاي استاني را برگزار کرده و بستري براي تبادل خبر، تحليل، اطلاعات و روشنگري ميان نيرو‌هاي جوان انقلاب اسلامي فراهم کنند.

شاکري همچنين تاکيد کرد اين قبيل فعاليت‌ها و ارتباطاتي که ميان جوانان سه جمعيت رهپويان، ايثارگران و جانبازان شکل گرفته است، بايد در تمام سال برقرار باشد و صرفا معطوف به فعاليت‌هاي در آستانه انتخابات نشود.

وي با اشاره به اهميت پرداختن به منشور گام دوم انقلاب، تاکيد کرد: بحث تحريف که در سخنراني‌هاي اخير رهبر انقلاب چند نوبت مطرح شده بايد مورد مداقه قرار گيرد.

دبيرکل جمعيت جانبازان انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به موضوع انتخابات اظهار کرد: در همايش‌هاي جوانان بايد به مسائلي که پيرامون مرجعيت تصميم گيري درباره نامزد نهايي و گفتمان واحدي که نامزد‌ها بايد داشته باشند پرداخته شود و همين طور درباره ابعاد تعهدات و ميثاق‌هاي نامزد نهايي انتخابات بحث و تبادل نظر شود. مباحث بسياري وجود دارد که در همايش‌هاي مشترک سه جمعيت جانبازان، ايثارگران و رهپويان قابل بررسي است و در همين راستا انتظار مي‌رود تشکيلات استاني اين سه جمعيت در هفته‌هاي آتي دست کم دو همايش استاني با اين موضوعات برگزار کنند.

وي تاکيد کرد: جلسات بايد پربار و اقناعي بوده و بدون موضع گيري‌هاي اختلافي باشد و نبايد فراموش کنيم که همه نامزد‌هاي مطرح، دوستان جبهه انقلاب هستند و بايد احترام آن‌ها را حفظ کنيم. حتي اگر نامزد مدنظر ما به هر دليل در موقعيتي که انتظار داريم قرار نگيرد، نبايد اين موضوع به عنوان «بن بست» در جبهه انقلاب تعبير شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar