اعتماد/ ناصر قوامي گفت: قيمت بالاي دلار نتيجه‌ دخالت‌هاي فرادولتي است و اينکه مردم روزبه‌روز سفره‌هايشان کوچک‌تر مي‌شود و پول‌هايمان درکشورهايي چون کره جنوبي بلوکه شده حاصل بي‌اختياري دولت در برخي از امور است.

نهادهاي موازي پديده‌اي هستند که به زعم صاحب‌نظران خللي جدي در نظام مديريتي به وجود مي‌آورند چراکه اين نهادها در قبال اهمال يا کوتاهي‌هاي احتمالي خود را ملزم به پاسخگويي در برابر هيچ مرجع قانوني نمي‌بينند و اين همان ويژگي‌اي است که فعاليت نهادهاي موازي را هزينه‌ساز کرده است.

ناصر قوامي، فعال سياسي اصلاح‌طلب،‌ در گفت‌وگو با اعتمادآنلاين در اين ‌باره اظهار داشت: بر اساس آنچه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران بر آن تاکيد دارد، قواي ثلاثه که شامل قوه مجريه، قوه مقننه و قوه قضائيه مي‌شود بايد در همه امور با ولايت فقيه هماهنگ باشند؛ يعني اگر اين امر جدي گرفته نشود و دولت، مجلس و قوه قضائيه زير نظر رهبري نباشند، مشکل به وجود مي‌آيد. به همين دليل هر کسي که رئيس‌جمهوري مي‌شود بايد زير نظر رهبري عمل کند.

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي‌ در ادامه گفت: نکته مساله‌ساز اين است که برخي از نهادها در حالي در مباحث مختلف دخالت مي‌کنند که در قبال هيچ دستگاهي ملزم به پاسخگويي در خصوص عملکردشان نيستند.

او توضيح داد: اينکه نهاد دولت که با رأي مردم روي کار آمده است بالاجبار بايد در برابر برخي نهادها کوتاه بيايد، آنها بتوانند در امور مربوط به دولت دخالت کنند و حتي به خود اجازه مقابله با طرح‌هاي دولتي بدهند، امري است که ضررش بر هيچ کسي پوشيده نيست. در واقع قيمت بالاي دلار نتيجه‌ دخالت‌هاي فرادولتي است و اينکه مردم روزبه‌روز سفره‌هايشان کوچک‌تر مي‌شود و پول‌هايمان درکشورهايي چون کره جنوبي بلوکه شده حاصل بي‌اختياري دولت در برخي از امور است.

ناصر قوامي در پايان گفت: کشور ما مشکلات زيادي دارد و هميشه تحت تحريم دشمنان است. اگر واقعاً مي‌خواهيم بحران‌ها به پايان برسند، چاره‌اي جز اين نداريم که دست‌کم مانع‌تراشي‌هاي داخلي را با تدبير لازم برطرف کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar