فارس/ فرمانده کل سپاه با بيان اينکه دشمن اصلاً چهره يک امپراطوري با نشاط را ندارد و چهره قدرتي پوک اما با ظاهري بزرگ به خود گرفته است، گفت: امروز اين ما هستيم که براي دشمن شرط تعيين مي‌کنيم. در مناسبت بين‌المللي هر قدرتي که شرط تعيين کند او مسلط است. هروقت در محاصره شرط‌هاي دشمن قرار گرفتيم بازنده‌ايم و اينکه امروز اين ايران است که شرط تعيين مي‌کند به واسطه مردان صالح است.
 
سردار سرلشکر حسين سلامي، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، صبح امروز (يکشنبه ۲۴ اسفند) در چهارمين اجلاسيه اساتيد شبکه تربيتي بسيج، اظهار داشت: شجره طيبه‌اي که تحت عنوان صالحين شکل گرفته است مي‌تواند شفابخش بسياري از دردهاي معنوي جامعه ما باشد. بسته به اينکه ما چقدر از آن استفاده کنيم.

وي با بيان اينکه سرشت سپاه در عاشوراي ۶۱ هجري شکل گرفت، تصريح کرد: سپاه امتدادي از اصحاب عاشوراست، بسيج هم همينگونه است.

سرلشکر سلامي با بيان اينکه انقلاب ما امتداد رسالت انبياء الهي است، تصريح کرد: انقلاب اسلامي، بعثتي دوباره بعد از تعطيلي احکام الهي بود. 

وي ادامه داد: هميشه سنت مستکبرين اين بوده که هرگاه خورشيد اسلام طلوع مي‌کند در مقابلش مي‌ايستند و اين بار هم اين اتفاق رخ داد. 

فرمانده سپاه با بيان اينکه ما در عصر طلايي اسلام هستم، گفت: همچنين در عصر حياتي اسلام هستيم، يعني شرايط هم طلايي است چون خورشيد اسلام طلوع کرده و وحي از انقطاع خارج شده و احکام فرصت پياده شدن پيدا کرده‌اند.

سرلشکر سلامي ادامه داد: ما در موقعيت استثنايي قرار داريم که وحي جاري است و براي تحقق وعده‌هاي الهي در زمين، حاکميت شکل گرفته و اسلام پس از هزار سال حاکميت تشکيل داده است.

وي با بيان اينکه همه قدرت‌هاي شيطاني عالم صف بسته‌اند تا از شکل‌گيري حياتي جديد توسط اسلام جلوگيري کنند، تصريح کرد: دشمن تمام ظرفيت و استعداد خود را به صحنه مواجهه با اسلام آورده‌ است ولي به فضل الهي داستان صدر اسلام در حال تکرار است.

سرلشکر سلامي افزود: اسلام از درون دره‌هاي تنگ مکه، اقطار زمين را طي کرد و امپراطوري‌ها را درهم شکست و پيام اسلام در عالم پخش شد. امروز نيز همين موضوع در حال تکرار است.

وي با بيان اينکه به دورترين نقاط دشمن نظاره مي‌کنيم، گفت: از رهبري برخوردار هستيم که ژرف‌انديش و بلندنگر است که به زيبايي دشمن را مي‌شناسد و به جهان‌بيني توحيدي در موضوع قدرت ايمان دارد.

فرمانده کل سپاه با بيان اينکه بارها تا لبه جنگ پيش رفته‌ايم، اما ولي فقيه دشمن را عقب رانده است، تصريح کرد: رهبر بزرگ انقلاب تنها در اين ميدان ايستاده است؛ تنها ايستادن ولي فقيه، نه به اين معنا که اصحابي ندارد، بلکه به معناي اينکه يک ستاره درخشان و روشن است که در صحنه نورافشاني مي‌کند.

سرلشکر سلامي ادامه داد: اجازه نداريم بگوييم در  کجا دشمن گريخت و چگونه عقب رفت و‌ چرا دستان آنها بسته شد.

وي با بيان اينکه امروز دشمن اصلاً چهره يک امپراطوري با نشاط را ندارد، تصريح کرد: دشمن چهره قدرتي پوک اما با ظاهري بزرگ به خود گرفته است.

فرمانده کل سپاه افزود: اين فرسايش قدرت دشمن چگونه شکل گرفته است که در هيچ زمين و عرصه‌اي چيزي جز شکست کسب نمي‌کند. ولي امر و نايب امام زمان(عج) دشمن را متوقف کرد و‌ پيشاني جنگي اسلام را وسعت بخشيد، روح جهاد را در جوانان اسلام دميد و اميد اسلام را احيا کرد، سرزمين‌ها ميدان جهاد شدند، دشمن مجبور به عقب‌نشيني شد و کشور ساخته شد و آسيب نديد. 

سرلشکر سلامي با بيان اينکه کشور محاصره شد اما آسيب نديد، اظهار داشت: دشمن در جنگ اقتصادي هم شکست خورد. ملت نجيبانه صبر کرد و پژواک صداي دشمن نشد، به دشمن آبرو نداد و آبروي ما شد و به ما روحيه و قوت قلب داد.

وي با بيان اينکه امروز اين ما هستيم که براي دشمن شرط تعيين مي‌کنيم، گفت: در مناسبت بين‌المللي هر قدرتي که شرط تعيين کند او مسلط است. هروقت در محاصره شرط‌هاي دشمن قرار گرفتيم بازنده‌ايم و اينکه امروز اين ايران است که شرط تعيين مي‌کند به واسطه مردان صالح است.

فرمانده کل سپاه با تأکيد بر اينکه امروز ما سلاح مدرن فراواني داريم، تصريح کرد: از دست خالي سخن نمي‌گوييم. ما مسلح و مجهز هستيم آن هم از جنس قدرتي که دشمن دارد. اما بدون انسان‌هاي مومن اين سلاح‌ها کارايي ندارند. انسان‌هاي مومن هستند که در اين ابزار روح مي‌دمند و اين انسان‌ها بايد ساخته شوند.

سرلشکر سلامي با بيان اينکه دشمن نمي‌تواند داراي چنين قدرتي شود، تصريح کرد: تربيت انسان صالح در ذات دشمن نيست، اما مي‌تواند انسان‌هاي صالح را تخريب کند و به ذهن‌هاي آن‌ها نفوذ کند.

وي ادامه داد: اگر مي‌خواهيم در اين جبهه نبرد فکري و فرهنگي پايدار باشيم بايد انسان‌هاي مومن بسازيم.

سلامي با استناد به منابع غربي گفت: طراحي دشمن جدا کردن قلب و ذهن بشر از کالبد آن‌ها است و اين قلب در آمريکاست.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اهميت تعليم و تربيت را مورد تأکيد قرار داد و گفت: ما نيروي مسلح‌ايم اما مي‌‌دانيم که هيچ‌چيز به اندازه معرفت و تربيت قدرتمند نيست و انقلاب بيش از هميشه به اين موضوع نيازمند است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar