ميزان/ رئيس قوه قضاييه نظام اداري کارآمد را يکي از جلوه‌هاي اميدآفريني در کشور دانست و با بيان اينکه با ابتکار و خلاقيت و روحيه انقلابي مي‌توان بسياري از گره‌ها را از امور مردم و کشور گشود، گفت: راه مقابله با دشمن، مايوس کردن آن است. راه مايوس کردن دشمن نيز توليد قدرت در همه عرصه‌ها از جمله عرصه‌هاي نظامي، علمي، اقتصادي و اجتماعي است و اين مهم با اقدامات فعالانه، اثرگذار و با نيرو‌هاي انساني مومن، مصمم و بادانش محقق مي‌شود.

آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي در ديدار با نخبگان و نمايندگان اقشار مختلف مردم مازندران در خصوص اهميت مقوله حفظ نهاد خانواده اظهار کرد: اهميت نهاد خانواده و عوارض ناشي از طلاق که بر جامعه مترتب مي‌شود بر کسي پوشيده نيست لذا پژوهشگران و فعالان در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي بايد به مقوله طلاق و ارائه راهکار‌ها جهت کاهش آن توجه ويژه‌اي داشته باشند.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه مقام معظم رهبري نسبت به موضوع آسيب‌هاي اجتماعي از جمله طلاق و اعتياد بسيار حساس هستند، افزود: چنانچه نسبت به رفع آسيب‌هاي اجتماعي نظير اعتياد و طلاق توجه نشود اين آسيب‌ها منتهي به جرم مي‌شوند لذا حتما در اين جهت بايد اقدامات پيشگيرانه در حوزه‌هاي فرهنگي و اقتصادي صورت گيرد.

آيت الله رئيسي با بيان اينکه براي مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي که جامعه را رنج مي‌دهد راهکار وجود دارد و اين راهکار‌ها نيز دست يافتني هستند، عنوان کرد: تسهيلاتي که در زمينه‌هاي اقتصادي از جمله تامين مسکن و ايجاد اشتغال ارائه مي‌شود مي‌تواند از ايجاد خلل در زندگي زوجين به ويژه زوج‌هاي جوان پيشگيري کند.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به بازديد صبح امروز خود از کارخانه نساجي قائمشهر گفت: در بازديدي که از کارخانه نساجي قائمشهر داشتيم مشاهده کرديم فردي که اين کارخانه به او واگذار شده بود نتوانست به تعهدات خود مبني بر اشتغالزايي براي ۲ هزار نفر تا سال ۹۰ عمل کند؛ چنانچه اشتغالزايي در اين واحد توليدي تحقق يافته بود، مي‌توانست بسياري از مسائل مرتبط با اشتغال استان را رفع کند و به سهم خود در پيشگيري از وقوع آسيب‌هاي اجتماعي از جمله طلاق موثر باشد.

آيت الله رئيسي با مهم خواندن نقش سازمان‌هاي مردم نهاد در حوزه تعالي جمعيت و مقابله گفت: هر جا که کار به مردم سپرده شد در آن عرصه به توفيق رسيديم که جلوه بارز اين مقوله، دوران دفاع مقدس است که استان مازندران در آن دوران بيش از ۱۰ هزار شهيد تقديم جبهه اسلام کرد و همين جوانان و رزمندگان بودند که علي رغم اعطاي همه تجهيزات و تسليحات از جمله سلاح‌هاي شيميايي از جانب غربي‌ها به صدام، پيروزي را نصيب جبهه اسلام کردند.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به ظرفيت بسيار بالاي استان مازندران در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي از جمله کشاورزي، دامداري و دريا تصريح کرد: فعال شدن هر يک از اين حوزه‌ها مي‌تواند آمار اشتغال در استان مازندران را افزايش دهد.

آيت الله رئيسي با بيان اينکه چنانچه زمينه‌هاي توليدي و کاريابي مديريت نشود، عدم اشتغال به وجود مي‌آيد و به تبع آن فقر و مشکلات خانوادگي ظهور و بروز پيدا مي‌کند، افزود: ما راه برون رفت از مشکلات را در دست بيگانگان نمي‌بينيم بلکه اعتقاد داريم اين راه برون رفت در دستان جوانان، مردم و مسئولان ما قرار دارد.

رئيس دستگاه قضا با تاکيد بر اين نکته که نبايد اجازه داد مردم و خانواده‌ها دچار ياس و نااميدي شوند، عنوان کرد: اين مهم فقط در مقام سخن نيست بلکه در مقام عمل نيز تمامي فعل‌ها و ترک فعل‌هاي ما بايد براي مردم اميدآفرين باشد.

آيت الله رئيسي در ادامه نظام اداري کارآمد را يکي از جلوه‌هاي اميدآفريني در کشور دانست و گفت: با ابتکار و خلاقيت و روحيه انقلابي مي‌توان بسياري از گره‌ها را از امور مردم و کشور گشود کمااينکه سرداران و رزمندگان ما در جنگ با وجود نبود امکانات کافي، بسياري از گره‌ها را گشودند و نشان دادند که در قاموس جبهه انقلابي «ما نمي‌توانيم» وجود ندارد.

رئيس دستگاه قضا ادامه داد: ما در مجموعه عدليه و همه نيرو‌ها در دستگاه‌هاي مختلف مي‌توانند با اقدامات فعالانه و اثرگذار خود، در ايجاد اميد در جامعه و ايجاد ياس در دشمن نقش آفرين باشند.

آيت الله رئيسي با بيان اينکه جامعه متعالي جامعه‌اي است که نخبگان آن در زمان مناسب اقدامات برجسته و اثرگذار انجام دهند، تصريح کرد: جامعه ما نيز از نخبگاني بهره‌مند است که مي‌توانند جريان ساز باشند.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه دشمن سعي دارد با ايجاد آسيب‌هاي فرهنگي، اراده مستحکم مردم و جوانان ما را متزلزل و به جاي ايمان، ترديد را در وجود مردم و جوانان ما ايجاد کند، افزود: نقش نخبگان براي مقابله با اين توطئه دشمن از طريق رصد کردن آسيب‌ها و ارائه راهکار براي رفع آنها، تعيين کننده است.

آيت الله رئيسي با تاکيد بر اين نکته که راه مقابله با دشمن، مايوس کردن آن است، گفت: راه مايوس کردن دشمن نيز توليد قدرت در همه عرصه‌ها از جمله عرصه‌هاي نظامي، علمي، اقتصادي و اجتماعي است و اين مهم با اقدامات فعالانه، اثرگذار و با نيرو‌هاي انساني مومن، مصمم و بادانش محقق مي‌شود.

رئيس قوه قضايييه در بخش پايان سخنان خود در واکنش به سخنان يکي از حضار مبني بر تغيير کاربري اراضي در يکي از روستا‌هاي استان مازندران گفت: با تغيير خلاف قانون کاربري اراضي از ناحيه هر کسي برخورد خواهد شد و در اين زمينه اولويت با آلونک‌ها نيست بلکه اولويت‌ها با آن دسته از ويلا‌هاي اشرافي است که در مقابل چشمان عام و خاص با تصرف اراضي و منابع طبيعي ساخته شده اند. هيچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولي قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود. موضوع تغيير خلاف قانون کاربري اراضي در روستاي مورد اشاره از سوي دادگستري استان مازندران پيگيري خواهد شد.

گفتني است پيش از سخنان رئيس قوه قضاييه، آيت الله محمدي لائيني نماينده ولي فقيه در استان مازندران در سخناني با اشاره به تحول صورت گرفته در دستگاه قضا طي دو سال گذشته عنوان کرد: مبارزه با فساد در دوران رياست آيت الله رئيسي در قوه قضاييه به اوج خود رسيده است و مردم از اين حيث اميدوارتر شده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar