ميزان/ رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر اينکه حفظ سلامت دستگاه‌هاي اداري بسيار مهم است، گفت: مديران بايد نسبت به تخلف، فساد، کجي و انحراف و هرگونه ناسلامتي حساسيت جدي داشته باشند.

 آيت الله رئيسي، رئيس قوه قضاييه در جلسه شوراي اداري استان مازندران به بيان اظهاراتي پرداخت که مهمترين محورهاي آن به شرح زير است:
*مردم استان مازندران پس از انقلاب اسلامي ولايتمداري را در عمل و اقدام و عمل اثبات کرده‌اند.
*مديران همه موظفند در اين نظام در پرتو حکمراني اسلامي تلاش کنند. مردم از عدالت و رفاه برخوردار باشند و در اين عرصه بايد بدانند دشمن نمي‌خواهد داشته‌ها را ببيند.
*مديران بايد با انگيزه، شجاعت و ايثار بايد تلاش کنند اين اتفاق براي جامعه بيفتد.
*حفظ سلامت دستگاه‌هاي اداري بسيار مهم است؛ مديران بايد نسبت به تخلف، فساد، کجي و انحراف و هرگونه ناسلامتي حساسيت جدي داشته باشند.
*نظارت‌هاي برون سازماني وجود دارد، اما خود مديران قبل از هرکس بايد نسبت به هرگونه فساد و ناکارآمدي حساسيت داشته باشند. حفظ سلامت دستگاه‌ها و کرامت کارکنان و ارباب رجوع بسيار مهم است؛ مردم بايد با نوعي کارآمدي و گره گشايي و رفع مشکلات در ادارات مواجه شوند
*کار‌ها و برنامه‌ها را طوري تعريف کنيم که تخلف به سادگي صورت نگيرد؛ راه‌هاي قانوني عمل کردن را بگشاييم تا غيرقاوني عمل کردن برملا شود.
*سازمان منابع طبيعي و وزارت جهاد کشاورزي بايد تعريفي از ساخت و ساز در منطقه بومي نشين روستايي و تعريفي در غير اين صورت داشته باشد؛ به سادگي مهر تخلف را به کسي نزنيم.
*بايد راه قانوني را به کسي که نمي‌خواهد تخلف کند، نشان داد. سازمان‌هاي اداري موظفند حريم دريا را حفظ کنند؛ هيچ بخشي با هيچ توجيهي مجاز نيست حريم دريا را بشکند و آزادسازي ساحل بايد به‌سرعت انجام شود.
*در جاي جاي استان وقف مطرح است؛ بايد براي موضوع وقفيت کارگروهي ايجاد شود تا هم بحث حقوقي و قضايي و هم بحث اراضي و... را ببيند.
*از کارخانه کاغذ و چوب بازديد داشتيم، يک خط توليد اين کارخانه با ظرفيت ۹۰ هزار تن توليد خوابيده است؛ فقط يک اراده جدي نيازمند است تا ۳۰ درصد از کاغذ موردنياز کشور را به جاي واردات توليد کرد.
*توسعه‌يافتگي استان مازندران هم در گرو توسعه کشاورزي است و هم توسعه صنعت و گردشگري.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar