نماد آخرین خبر

جهانگیری با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کرد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
جهانگیری با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کرد

ايسنا/ معاون اول رييس جمهور ظهر شنبه و پس از زيارت مرقد مطهر حضرت علي بن موسي الرضا(ع) با حجت الاسلام و المسلمين احمد مروي توليت آستان قدس رضوي ديدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمين احمد مروي در ديدار معاون اول رئيس جمهور و هيئت همراه که در تالار ولايت حرم مطهر رضوي برگزار شد نسبت به رسيدگي مضاعف دولت به مشکلات معيشتي مردم و غنيمت شمردن فرصت باقي مانده خدمت، تاکيد کرد.
توليت آستان قدس رضوي ضمن قدرداني از همراهي معاون اول رئيس جمهور با آستان قدس در اجراي پروژه آزادراه مشهد – چناران و درخواست نهايي شدن اقدامات لازم براي تکميل پروژه، ابراز کرد:
آستان قدس در راستاي حکم رهبر معظم انقلاب و ايفاي وظايف اجتماعي و خدمت به مردم، وظيفه خود مي‌داند به ميزان مقدورات و امکانات، چه در حوزه بهداشتي و درماني و چه مسائل اقتصادي و رسيدگي به نيازمندان به کمک دولت بيايد و براي رفع مشکلات جامعه تلاش کند.
مروي با تاکيد بر لزوم تلاش مضاعف دولت در حل مشکلات معيشتي مردم، اظهار کرد: مردم در بازار با کمبود مواجه نيستند اما نوسان و عدم ثبات قيمت‌ها باعث ايجاد مشکلات و معضلاتي براي اقتصاد کشور و مردم شده است؛ اميدواريم همانگونه که در تأمين کالاها، مديريت خوبي انجام شد در عرصه تثبيت قيمت‌ها، اقدام جدي و مؤثري بويژه در کالاهاي اساسي صورت بگيرد.

وي در ادامه به نقش رهبري معظم انقلاب در همسويي مردم براي رعايت ضوابط بهداشتي و کمک به دولت اشاره و عنوان کرد: حقيقتاً علماي دين، مراجع عظام تقليد و در رأس آن‌ها رهبر معظم انقلاب بسيار در کنترل ويروس کرونا در کشور کمک کردند. معظم له در تمام بيانات و رفتار خود بر اساس ضوابط و توصيه‌هاي بهداشتي که به مردم شده است، عمل مي‌کنند که اين موضوع خود تأثير بسياري در همسويي جامعه براي عمل به تصميمات ستاد کرونا و رعايت دستورالعمل‌ها و محدوديت‌هاي بهداشتي داشته است.
توليت آستان قدس رضوي با بيان اينکه سيره رهبري معظم انقلاب همواره در جهت کمک به دولت‌ها براي حل مشکلات و خدمت به مردم و جامعه بوده است، تصريح کرد: دولت بايد حمايت هاي رهبري و بيانات و نظرات عالمانه معظم له را در حوزه هاي مختلف اقتصادي، سياسي، فرهنگي و... مغتنم شمرده و به رهنمودهاي معظم له در شرايط فعلي کشور بويژه رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم جامعه عمل بپوشاند. 
وي با انتقاد از عدم تحقق وعده‌هاي دولت نسبت به دستگاه امام رضا (ع)، ابراز کرد: مسئولان عالي دولت خلاف وعده‌هاي خود در وصول مطالبات قانوني آستان قدس عمل کردند و توفيق خدمت به اين آستان نوراني را نيافتند.
بر اساس اعلام آستان نيوز، مروي با بيان اينکه ايران اسلامي در منطقه پر تلاطم غرب آسيا امن ترين کشور است، ابراز کرد: به لطف الهي کشور ما از امنيت بسيار خوبي در منطقه‎اي پر آتش برخوردار است و خداوند همانگونه که آتش نمرود را براي ابراهيم سلامت قرار داد، جمهوري اسلامي را نيز در ميان آتشي که نمروديان و مستکبرين در اطراف ايجاد کرده‌اند، در امنيت و سلامت قرار داده است.
وي افزود: همه ناامني‌ها و آتشي که اطراف ايران اسلامي ايجاد کرده‌اند براي آن است که به جمهوري اسلامي آسيب برسانند، اما به لطف خدا، با عنايت حضرت ولي عصر (عج)، تلاش و دلسوزي مسئولان مربوطه و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اين آتش براي ما به سلامت تبديل شد، به گونه‌اي که ايران اسلامي از حيث امنيت براي ديگران يک الگو است و دشمنان تاکنون هيچ توفيقي از توطئه‌ها و دسيسه‌هاي خود به دست نياوردند که به اين سبب بايد شکرگزار درگاه الهي باشيم.
توليت آستان قدس رضوي با اشاره به اينکه در قضيه کرونا مردم ايران فرهنگ غني خود را به نمايش گذاشتند، ابراز کرد: با اعلام خبر شيوع کرونا، برخي از مردم کشورهاي به اصلاح متمدن به سمت فروشگاهها هجوم برده و قفسهها را خالي کردند و چه آبروريزي‌هايي را به بار آوردند، در فرودگاه‌ها دولت‌هاي به اصلاح پيشرفته مواد ضدعفوني و ماسک را از يکديگر سرقت مي‌کردند؛ اما الحمدالله در کشور ما هيچکدام از اين اتفاقات رخ نداد که نشان از نجابت، فرهنگ ديني، صبر و مقاومت مردم دارد.
دکتر جهانگيري نيز در اين ديدار با اشاره به جنگ اقتصادي آمريکا عليه ملت ايران، تاکيد کرد: تلاش هاي شبانه روزي دولت و مقاومت و بردباري بزرگوارانه مردم باعث شد که سياست فشار حداکثري آمريکا به شکست بيانجامد.
وي با تاکيد بر اينکه برنامه و هدف اصلي دشمنان ملت ايران فروپاشي اقتصاد کشور، نظام جمهوري اسلامي ايران و حتي ايران بود، تصريح کرد: دولت در اين جنگ اقتصادي تمام تلاش خود را به کار بست تا کالاهاي اساسي در کشور به وفور تامين شود و کمبود کالاها در کشور احساس نشود.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به تلاش ها و اقدامات دولت در مبارزه با شيوع بيماري کرونا در کشور و نقش مهم مقام معظم رهبري و مراجع عظام تقليد براي کمک به کنترل بيماري کرونا و بسته شدن اماکن مذهبي و مساجد و حرم هاي مطهر در کشور، افزود: بدون کمک و راهنمايي هاي رهبر معظم انقلاب و مراجع تقليد، مبارزه با ويروس کرونا امکان پذير نبود.
جهانگيري با بيان اينکه حجت الاسلام و المسلمين مروي از شخصيت هاي برجسته، خوش فکر و هوشمند هستند از همکاري هاي رو به رشد آستان قدس رضوي با دولت قدرداني کرد.
وي ابراز اميدواري کرد که همکاري هاي آستان قدس رضوي و دولت در زمينه حل مشکلات کشور بيش از پيش افزايش يابد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر