جماران/ سخنگوي حزب اراده ملت گفت: تاکنون حزب، کانديداي اختصاصي براي انتخابات رياست جمهوري ندارد و تمامي موضوعات به ترکيب جديد شوراي مرکزي بستگي دارد.

اسماعيل مختاري در خصوص برگزاري کنگره سراسري حزب اراده ملت، اظهار کرد: طبق مصوبه و تصويب شوراي مرکزي،‌ کنگره حزب اراده ملت با کمي تأخير در ۱۰ ارديبهشت ماه برگزار خواهد شد.
وي افزود: در اين مجمع عمومي، اعضاي جديد شوراي مرکزي و بازرسان انتخاب خواهند شد. برنامه سه ساله آتي به رأي اعضا گذاشته خواهد شد. ممکن است برخي از اصلاحات و پيشنهادات در مجامع مطرح شود.
سخنگوي حزب اراده ملت بيان کرد: براي انتخابات شوراها فعاليت‌هاي خوبي را در نظر داريم و از شهرها و استان‌هاي مختلف کانديدا داريم. به اعضايي که توان حضور در انتخابات دارند،‌ کمک رساني کرديم و کلاس‌هايي براي آشنايي بيشتر با قوانين و شرح وظايف و پيگيري مطالبات عمومي و مردمي را برگزار کرديم.

مختاري ادامه داد: بر همين اساس تلاش مي‌کنيم کانديداها پر توان و پر فروغ معرفي شوند و ما نيز آنچه که در توانمان است، را براي حمايت از آنها استفاده خواهيم کرد.
وي در خصوص انتخابات رياست جمهوري نيز گفت: تاکنون حزب، کانديداي اختصاصي براي انتخابات رياست جمهوري ندارد و تمامي موضوعات به ترکيب جديد شوراي مرکزي بستگي دارد. اما در مجموع با توجه به اينکه حزب اراده ملت يک حزب اصلاح طلب است، با مباني اصلاح طلبي به کانديداهاي رياست جمهوري نگاه خواهد کرد.

سخنگوي حزب اراده ملت افزود: تاکنون نظر بر اين است که چون کانديداي اختصاصي نداريم و تأييد صلاحيت افراد نيز مشخص نشده، اظهار نظر در اين مورد صورت نگيرد و بايد منتظر باشيم که شوراي مرکزي جديد سياست‌ها را مشخص کند.

وي درباره جبهه اصلاحات ايران نيز بيان کرد: جبهه اصلاحات ايران،‌ نهاد اجماع سازي است که ما مخالفتي با آنها نداريم و از فعاليتشان استقبال مي‌کنيم و مستقل رفتار کردن ما به معناي مغايرت رفتاري و مخالفت با جبهه اصلاحات نيست. 

مختاري به شرايط اقتصادي و نابساماني‌هاي کنوني اشاره کرد و گفت: اصلاح طلبان مبرا از اين مشکلات نيستند؛ دولت مستقر کنوني، دولتي است که حمايت اصلاح طلبان را داشته بر همين اساس اصلاح طلبان بايد پاسخگوي عملکرد دولت کنوني باشند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar