فارس/ نماينده روسيه در مذاکرات هسته‌اي در وين با نماينده دولت آمريکا در امور ايران ديدار کرد و طرفين در زمينه احياي کامل برجام رايزني کردند.
 
نماينده روسيه در مذاکرات هسته‌اي در وين با نماينده دولت آمريکا در امور ايران و حاضر در اين مذاکرات چهارشنبه ديدار و گفت‌وگو کرد.
«ميخائيل اوليانوف» نماينده روسيه چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران در توييتي در اين زمينه نوشت: «من امروز با "رابرت مالي" نماينده آمريکا در امور ايران ديدار کردم. ما در زمينه مسائل مربوط با احياي کامل برجام توسط همه طرف‌ها رايزني کرديم.»
روز گذشته (سه‌شنبه) دور اول هجدهمين نشست کميسيون مشترک برجام با حضور هيأت‌هاي ايران و گروه ۱+۴ و نماينده اتحاديه اروپا برگزار شد.
«سعيد خطيب‌زاده» سخنگوي وزارت امور خارجه نيز به گفت‌وگوهاي هيأت ايراني با گروه ۱+۴ در وين اشاره و بار ديگر تأکيد کرد که گفت‌وگوي مستقيم يا غيرمستقيمي با هيچ طرفي از آمريکا در وين و در هيچ جاي ديگري صورت نگرفته و نخواهد گرفت. 
«سيد عباس عراقچي» معاون سياسي وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران و سرپرست هيأت ايراني در وين، با بيان اينکه ما درباره برجام هيچ مذاکره‌اي نداريم، چه برسد به فرابرجام و موضوعات ديگر، گفت: اگر اروپا علاقه‌مند به حفظ توافق و ادامه آن است، خواسته ايران که رفع کامل تحريم‌ها در يک مرحله است را اجابت کند.
يک مقام ارشد ايراني روز چهارشنبه به شبکه «پرس تي‌وي‌» گفت که جمهوري اسلامي تقسيم‌بندي تحريم‌هاي اعمال شده توسط آمريکا به تحريم‌هاي برجامي و غيربرجامي را نمي‌پذيرد.
اين مقام ايراني  که نامش فاش نشده، تاکيد کرد: «ايران هرگز تقسيم‌بندي تحريم‌هاي اعمال‌شده در زمان دولت [دونالد] ترامپ عليه ايران، به تحريم‌هاي مرتبط با برجام و غيرمرتبط با برجام را قبول نمي‌کند.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar