فارس/ سید عباس عراقچی عصر امروز بعد از دیدار با رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی خبر رویترز درباره توقف فعالیت‌های ایران و آژانس رو تکذیب کرد و افزود: درباره برداشت یک جا تحریم‌ها در حال مذاکره هستیم.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در وین با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد، در پایان این دیدار در گفت‌وگویی عنوان کرد که ملاقات خوبی با گروسی داشته است.
وی افزود: ما در جریان مذاکراتی که الان در حال انجام است، زمانی به جمع بندی برسیم، وظایفی هم برای آژانس وجود دارد که بتواند وظایفش را به خوبی انجام دهد و لازم بود ایشان را در جریان آخرین وضعیت مذاکرات قرار دهم و هماهنگی بیشتری بین ما به وجود بیاید برای زمانی که لازم است آژانس ورود پیدا کرده و نقش خودش را ایفا کند.
معاون وزیر خارجه همچنین گفت که با گروسی درباره مسائل دیگری که بین ایران و آژانس وجود دارد و برخی سؤالات که از قدیم مانده، درباره اینها هم یک هماهنگی صورت گرفته است.
عراقچی خاطرنشان کرد: تعامل بین ایران و آژانس درباره موضوعات مورد اختلاف و سؤالاتی که وجود دارد، ادامه خواهد یافت و اطمینان داریم در یک تعامل سازنده اگر حسن نیت داشته باشد این مسائل می‌تواند حل و فصل شود و ما برای همیشه این مسائل را کنار بگذاریم.
وی همچنین اعلام کرد که همکاری‌های ایران و آژانس جریان دارد  و افزود: هم همکاری‌های مربوط به عملیات راستی آزمایی آژانس می‌شود و هم همکاری‌هایی که مربوط به کمک‌های فناوری و تکنولوژیک آژانس در حوزه‌های مختلف به ایران می‌شود، ادامه دارد. حتی در مورد ویروس کرونا آژانس همکاری با ایران داشت و درباره تجهیزات مورد لزوم کمک هایی را صورت داد.


 
گروسی: به راستی آزمایی در ایران ادامه می دهیم

رافائل گروسی با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود به این ملاقات اشاره کرد و نوشت گفت‌وگوهای مفصلی را پیرامون جلسات کارشناسی برجام و مناسبات دوجانبه ایران و آژانس داشته است. وی تصریح کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی به بازرسی مراکز اتمی و راستی آزمایی‌های فنی در ایران در راستای حمایت از برجام ادامه می‌دهد.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar