تسنيم/ رئيس بنياد باران در واکنش به حمله کارگزاراني ها به کانديداتوري تاجزاده گفت: اينکه برخي بگويند تاجزاده منتظر است تا شوراي نگهبان ايشان را رد کند و حجتي براي تحريم انتخابات رياست‌جمهوري داشته باشند حرف بي‌ربطي است.

گمانه زني ها درباره احتمال کانديداتوري مصطفي تاجزاده، معاون سياسي وزارت کشور دولت اصلاحات، در انتخابات رياست جمهوري  که خبر آن از سوي الياس حضرتي دبيرکل حزب اعتماد رسانه اي شد، چند روزي است که با واکنش هاي متفاوتي در ميان فعالان سياسي اصلاح طلبان همراه شده است.

طيفي از اصلاح طلبان با محوريت حزب کارگزاران کانديداتوري  وي در انتخابات رياست جمهوري  را به صلاح کليت اين جريان نمي دانند. همين مسئله موجب شد تا روزنامه سازندگي ارگان رسانه اي حزب کارگزاران در سرمقاله روز چهارشنبه (اول ارديبهشت) به انتقاد از احتمال کانديداتوري تاجزاده بپردازد. 

سازندگي تاج‌زاده را نماينده طيفي از اصلاح‌طلبان تندرو (ساختارگرا) خواند که با تحرکات خود در چهار سال دوم دولت روحاني به‌ويژه پس از حوادث آبان 98 به‌نوعي يک انشعاب در جريان اصلاحات را هدايت مي‌کنند که مشي آن نه صرفاً تندروي بلکه تک‌روي است.

ارگان رسانه‌اي حزب کارگزاران همچنين از تاج‌زاده به‌عنوان پرچمدار تحريم انتخابات مجلس نام برد و تاکيد کرد که  اميد تاج‌زاده {از کانديداتوري} به شوراي نگهبان است! نه آنکه او را تأييد کنند، که وي را رد کنند تا حجتي براي تحريم انتخابات رياست‌جمهوري بيابد.

از سوي ديگر غلامحسين کرباسچي دبيرکل حزب کارگزاران نيز در واکنش به احتمال کانديداتوري تاجزاده در اظهارات کنايه آميز گفت: «خوب است اگر وزارت کشور و شوراي نگهبان ايشان را تائيد کنند و فکر مي‌کنم اين امر امتحان خوبي است که مشاهده کنيم مردم اين نوع لحن و گفتار را انتخاب مي‌کنند يا خير!»

حالا جواد امام، مدير عامل بنياد باران و از چهره هاي نزديک به سيدمحمد خاتمي  در واکنش به حملات کارگزاراني ها به تاجزاده، گفته است: اينکه برخي بگويند تاجزاده منتظر است تا شوراي نگهبان ايشان را رد کند و حجتي براي تحريم انتخابات رياست‌جمهوري داشته باشند حرف بي‌ربطي است.

جواد امام ادامه داده است: آقاي تاجزاده فعال سياسي و منتقد وضع موجود است و علناً نيز تمام نظرات و نقدها را مي‌گويد و اقدامات خوب حاکميتي را احترام و حمايت و بقيه موارد را نيز به صراحت اعلام مي‌کند؛ شايد برخي اين صراحت لهجه را برنمي‌تابند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar