فارس/ رئيس کميسيون شوراهاي مجلس گفت: توافق ايران و چين راهي براي دور زدن تحريم‌هاي غرب است و به همين خاطر است که آنها به فضاسازي عليه اين توافق و سند راهبردي مي‌پردازند.
 
محمدصالح جوکار، نماينده مردم يزد در مجلس شوراي اسلامي درباره توافق ايران و چين گفت: توافق با چين يک برگ برنده در مذاکرات با غرب به شمار مي‌رود و باعث مي‌شود تا مذاکره‌کنندگان ما با اين برگ برنده پاي ميز مذاکره با غربي‌ها حاضر شوند.
وي افزود: توافق با چين راهي براي دور زدن تحريم‌هاي غرب است و به همين خاطر است که آنها از اين تو افق عصباني هستند و به فضاسازي عليه آن مي‌پردازند. 
رئيس کميسيون شوراهاي مجلس اظهار داشت: دليلي ندارد که وقتي غرب ما را تحريم مي‌کند و با وجود توافقي مثل برجام به تعهداتش در قالب اين توافق عمل نمي‌کند، دليلي ندارد که ما به ادامه مسير در اين جاده يکطرفه‌اي که براي ما رو به بن‌بست است اصرار داشته باشيم.
جوکار خاطرنشان کرد: امروز غرب از توافق ايران و چين عصباني است و عصبانيت خود را در قالب فضاسازي‌ها عليه اين توافق و سند راهبردي که امضا شده نشان مي‌دهد.
وي افزود: البته قراردادهايي که ذيل اين سند راهبردي به امضا مي‌رسد بايد در مجلس به تصويب برسد و ما هم در مجلس موضوع را با دقت رصد کرده و مورد پيگيري قرار مي‌دهيم.
رئيس کميسيون شوراهاي مجلس اظهار داشت: توافق با چين مي‌تواند براي توسعه زيرساخت‌ها و انتقال تکنولوژي از چين به ايران به ما کمک کند و در مقابل ايران نيز در حوزه تأمين انرژي مي‌تواند کمک قابل توجهي به چين داشته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar