فردا/ فعال سياسي اصولگرا گفت: انتقادهايي به آقاي لاريجاني درباره دوره رياستش در مجلس، موضوع برجام و نسبتش با دولت روحاني وجود دارد.به دليل اين سه دسته انتقادات خيلي فضاي مساعدي براي دعوت از آقاي لاريجاني در جريان اصولگرا و انقلابي نبود.

انتخابات وارد فاز جدي خود شده است، در بين اخباري که مطرح مي شود، عدم دعوت از علي لاريجاني توسط شوراي وحدت سئوال برانگيز بود که حتي نام او در بين 10 نامزد مورد بررسي اين شورا قرار ندارد. درباره اين موضوع با حميدرضا فولادگر گفتگو کرديم.
حميدرضا فولادگر در گفتگويي درباره کانديداتوري علي لاريجاني در انتخابات رياست جمهوري 1400 گفت: او تاکنون نه اعلام آمادگي کرده و نه فعاليتي دارد. اينکه مي گويند او ثبت نام مي کند، صد درصد نيست. نامزدي آقاي لاريجاني بستگي فعل و انفعالاتي دارد که در هفته هاي آينده اتفاق مي افتد.
 
وي افزود: تا آنجا که من اطلاع دارم و پرسيدم و تحقيق کردم اين است که نه ايشان تا به حال اعلام حضور کرده و نه فعاليتي در حوزه انتخابات انجام داده است. با اين شرايط و تا اينجاي کار بايد حضور آقاي لاريجاني را در عرصه انتخابات منتفي بدانيم. مگر اينکه در 2 يا 3 هفته آينده تحولاتي رخ دهد.
اين فعال سياسي اصولگرا درباره علت عدم دعوت جامعه روحانيت و جبهه پيروان از علي لاريجاني براي نامزدي در انتخابات رياست جمهوري اظهار کرد: شرايط براي ايشان نزد تشکل هاي انقلابي و اصولگرا خيلي مساعد نيست اما شخصا معتقدم عملکرد آقاي لاريجاني در مجلس و قبل از آن در جهت کلي انقلاب و مصالح نظام بود.
وي با بيان اينکه مجلس در سه دوره رياست علي لاريجاني موفقيت هايي داشت و تصميمات خوبي در حوزه موضوعات کلان کشور به ويژه مسائل اقتصادي گرفت، ادامه داد: البته انتقادهايي به آقاي لاريجاني درباره دوره رياستش در مجلس، موضوع برجام و نسبتش با دولت روحاني وجود دارد. مخصوصا برخي انتظار داشتند آقاي لاريجاني در مجلس دهم نظارت قاطع تري بر دولت انجام دهد.
عضو جامعه اسلامي مهندسين با اشاره به انتقادهاي برخي نيروهاي اصولگرا و انقلابي به لاريجاني، توضيح داد: اين ها باعث شده است که در جريان انقلابي و اصولگرا جايگاه او مورد نقد و انتقاد قرار گيرد و به دليل سه دسته انتقادات يادشده خيلي فضاي مساعدي براي دعوت از آقاي لاريجاني در جريان اصولگرا و انقلابي نبود.

وي افزود: حالا اين انتقادها چقدرش وارد است و چقدرش وارد نيست، بايد ضمن آنکه توضيحات آقاي لاريجاني را شنيد، شرايط خاص کشور را هم درنظر گرفت. البته برخي از اين انتقادها وارد است اما با اين وجود ما آقاي لاريجاني را درون جريان انقلاب و معتقد و ملتزم به ولايت و نظام مي دانيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar