اکو ايران/ نايب رئيس جبهه اصلاحات ايران گفت: اگر بگوييم نظامي به مفهوم کسي است که بيايد و قدرت سپاه پشت او باشد به نظر من اولين مخالف چنين دولتي مي تواند رهبر انقلاب باشد و حتما روحانيت و مراجع تقليد ايران مخالف چنين وضعيتي هستند.

سيدحسين مرعشي، سخنگوي حزب کارگزاران  ضمن حمايت از عملکرد دولت حسن روحاني به ويژه در حوزه اقتصادي گفت: در تحريم هاي جديد صادرات نفت ايران به ۷۰ هزار بشکه در روز رسيد، هيچ کدام از دوستان ايران حتي چين و روسيه هم نتوانستند هيچ کمک مؤثري به ايران کنند.

سخنگوي حزب کارگزاران بر خلاف ظواهر قضيه که دولت آقاي روحاني در دور دوم، دولت ناموفقي در عرصه اقتصاد بود ولي کساني که با واقعيت هاي اقتصادي ايران آشنا هستند به خوبي مي دانند که دولت دوم آقاي روحاني هم دولت موفقي بود که توانست تورم را در حد ۴۰ درصد حفظ کند.

اهم اظهارات مرعشي در گفتگو با اکوايران را بخوانيد؛

*وضعيت اقتصادي حتما قابل دفاع است، ايران يکي از بزرگ ترين و سخت ترين دوره هاي تاريخ اقتصاد خودش را خوشبختانه پشت سر گذاشت و خدا را شکر قبل از اينکه کمر اقتصاد ايران بشکند، کمر ترامپ شکست.

کار روحاني در برجام مشابه ملي شدن نفت مصدق است

*من به آقاي روحاني هم گفتم که کاري که شما در برجام در دولت اول تان و براي حفظ برجام در دولت دوم تان و در اين ماه هاي پاياني دولت هم براي احياء برجام داريد مي کنيد در تاريخ ايران با ملي شدن نفت توسط مصدق قابل مقايسه است.

*{ در واکنش به اين پرسش که به نظر مي رسد که مردم با نظر شما موافق نباشند}: مگر مردم در زمان مصدق موافق بودند؟ من به آقاي روحاني هم گفتم شما از يک جهت هايي با آقاي مصدق قابل مقايسه هستيد؛ از اين جهت که شما هم نتوانستيد رابطه خودتان را با مردم و با جبهه سياسي حامي خودتان برقرار نگه داريد.

*{ با انتقاد از مقايسه محمود احمدي نژاد و حسن روحاني}: آقاي احمدي نژاد دنبال رفع تحريم ها نبود بلکه مي گفت انقدر قطعنامه صادر کنيد که قطعنامه دانتان پر شود اما آقاي روحاني تلاش کرد و همه آن ۵ يا ۶ قطعنامه اي که عليه ايران صادر شده بود را لغو کرد. چه کسي مي تواند آقاي روحاني را با آقاي احمدي نژاد مقايسه کند؟

اگر تحريم‌ها ادامه پيدا کند، دولت و بانک مرکزي هيچ ذخيره‌اي براي اداره کشور ندارند

*جامعه ما در اقتصاد در فشار سنگيني بوده و يک زمان حداقل ۱۰ ساله زمان نياز دارد تا بتواند با رشد ۶ الي ۷ درصد قدرت خريد مردم را به ۳ سال قبل برگردد يعني کار ساده اي نيست.

*اگر تحريم ها در ايران ادامه پيدا کند دولت و بانک مرکزي هيچ ذخيره ديگري براي اداره کشور ندارند و کل اقتصاد بايد روي دلار آزاد برود و تورم جديدي را دوباره به مردم تحميل کند. ما در آن شرايط ديگر نمي توانيم با فراواني کالاها کشور را اداره کنيم و حتما بايد به سمت يک اقتصاد مديريت شده برويم و کشور را با سهميه بندي اداره کنيم.

چه کساني مخالف کانديداي نظامي هستند؟

*رئيس جمهور نظامي به چه مفهوم است؟ اگر بگوييم نظامي به مفهوم کسي است که بيايد و قدرت سپاه پشت او باشد به نظر من اولين مخالف چنين دولتي مي تواند رهبر انقلاب باشد و حتما روحانيت و مراجع تقليد ايران مخالف چنين وضعيتي هستند.

*نظامي ها بايد در ذيل فرماندهي کل قوا و در ذيل ولي فقيه تعريف شوند؛ اگر نظامي ها وارد يک عرصه اي شوند که به مصلحت کشور نيست، حتما خطراتي نهادهاي مؤثر نظام را تهديد مي کند و به نظر من اين هوشمندي وجود دارد که چنين اتفاقي نيفتد اما اين به اين مفهوم نيست که اگر يک کسي سابقه کار نظامي گري دارد و الان نظامي نيست و اکنون تجربه اقتصادي و مديريتي دارد و مي تواند راي مردم را جلب کند به ايران بيايد ولي من فکر نمي کنم مردم ايران به سادگي به يک چنين رئيس جمهوري راي دهند، اما اگر راي دادند ما همه از راي مردم تبعيت مي کنيم.

تاجزاده گفت ۹۹ درصد رد صلاحيت مي‌شوم

* آقاي تاج زاده خودشان به من گفتند که ۹۹ درصد رد صلاحيت مي شوم اما مي خواهم به عنوان يک کانديدا حرفهايم را بزنم.

فائزه هاشمي راه‌حلي براي آينده ايران ندارد

*{با اشاره به تحريم انتخابات از سوي فائزه هاشمي، عضو حزب متبوعش}:: خانم فائزه هاشمي اساسا هيچ وقت در چهارچوب حزب نمي گنجيدند و هميشه حرفشان اين بود که اگر قرار باشد من در حزب بمانم، حزب بايد اين اختيار را به من بدهد که من مطالب خودم را بگويم که اين با کار حزبي سازگار نيست و ما قبول نکرديم که يک عضو حزب غير مصوبات حزب را بگويد ولي ايشان يک پديده است و راه حلي هم براي آينده ايران ندارد.

*ايشان تک نفره است و اکنون هم  جزو تحريمي ها محسوب مي شود و يک عده هم برايش سوت مي زنند که آفرين خوب شد گفتي که تحريم مي شود، ولي نمي دانند که بعد از تحريم انتخابات چه مي شود و هيچ کس حاضر نيست مسؤليت بعد از تحريم انتخابات را بپذيرد.

ترجيحم زنگنه است

*{ با اشاره به تشکيل کميته ۳ نفره انتخاباتي در دولت با عضويت ظريف، جهانگيري و زنگنه در دولت}: من هر ۳ نفرشان را براي کانديداتوري قبول دارم ولي ترجيحم آقاي زنگنه است.

instagram.com/akharinkhabar