فارس/ مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي گفت که اگر طرف‌هاي مذاکره کننده در وين به توافق نرسند، او با مسئولان ايراني در خصوص بازرسي‌ها گفت‌وگو خواهد کرد.

«رافائل گروسي» به شبکه العربيه گفت که اگر طرف‌هاي مذاکره کننده در وين تا پيش از تاريخ ۲۰ ماه مي به توافق نرسند او به تهران سفر خواهد کرد تا در خصوص رسيدن به توافقي ديگر براي ادامه انجام بازرسي‌ها گفت‌وگو کند.
«عباس عراقچي» معاون سياسي وزارت خارجه و مذاکره‌کننده ارشد ايران در گفت‌وگوهاي برجامي وين نيز روز جمعه به خبرنگار ان‌اچ‌کي در اين خصوص گفته بود ايران اميدوار است پيشرفت کافي (در وين) حاصل شود تا به تمديد (توافق با آژانس) نيازي نباشد، اما اگر نياز شود، ايران در زمان مناسب تمديد را در نظر خواهد گرفت.

پيشتر «وندي شرمن» معاون وزير خارجه آمريکا ابراز اميدواري کرده بود که واشنگتن بتواند به تفاهمي در مذاکرات وين دست پيدا کند تا بتوان توافق فني ميان ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي که در پايان ماه جاري ميلادي منقضي مي‌شود را تمديد کرد. 

اخيراً پايگاه اينترنتي شبکه آمريکايي «بلومبرگ» هم گزارش داد قدرت‌هاي جهاني در تلاش هستند تا توافق هسته‌اي با ايران را تا پيش از نيمه مه، قبل از موعد پايان توافق ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي احيا کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar