فارس/ دبيرکل حزب موتلفه اسلامي گفت: اصلاح‌طلبان به جاي دو قطبي سازي انحرافي، از عملکرد منفي خود عذرخواهي کنند و انتخابات را به مذاکرات برجامي پيوند نزنند.

به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي، اسدالله بادامچيان در مواضع هفتگي خود اظهار داشت: عملکرد اصلاح طلبان در ۸ سال گذشته در قوه مجريه، ايجاد تورم وحشتناک و معيشت سخت و برعکس شدن وعده‌هاي رئيس‌جمهور جريان اصلاح‌طلب، براي جريان هاي سياسي حامي دولت جايي براي توجيه نگذاشته است و اصلاح طلبان بهتر است به جاي اين فرار از پاسخگويي به مردم از ملت عذرخواهي کنند.

وي ادامه داد: اصلاح طلبان کار را به جايي رسانده اند که مسکن  و اجاره مسکن، تنظيم درآمد و هزينه زندگي مردم را در وضعيت بسيار بدي قرار داده اند و حتي مرغ و تخم مرغ که غذاي عادي مردم است را نيز دچار مشکل کرده اند.

بادامچيان تاکيد کرد: کارکرد سياست خارجي و نيز عملکرد سياسي، فرهنگي و اقتصادي دولت دستاوردي قابل ارائه براي دولت و جريان اصلاح طلبان افراطي و اعتدالي ندارد.

بادامچيان تصريح کرد: مردم امروز به جاي توجه به دوقطبي هاي کاذب، در حال و هواي انتخاب رئيس جمهوري هستند که بتواند در گام دوم انقلاب، کشور و ملت را از مشکلات نجات داده و کشور را در داخل و خارج در چارچوب عزت، حکمت و مصلحت مديريت کند.

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي در ادامه در خصوص شرايط احراز صلاحيت نامزدهاي رياست جمهوري گفت: کسي که مي خواهد رئيس جمهور شود و سوگند بخورد که قانون اساسي را پاسداري مي‌کند بايد به قانون و نهادهاي قانوني و اختياراتي که قانون اساسي به آنها داده احترام بگذارد.

وي افزود: جايگاه رفيع شوراي نگهبان در قانون اساسي پاسداري از جمهوريت و اسلاميت نظام است و اين جايگاه مهمي است.

بادامچيان ادامه داد: التزام به قانون اساسي يک اصل سرنوشت‌ساز است. کساني که با اختيارات قانوني و اعمال قانون در اين نهاد مخالفت مي‌کنند در واقع با جمهوريت و اسلاميت نظام مسئله دارند و نمي‌توان به بهانه آزادي و مشارکت مردم، افرادي که با قانون اساسي، اصل ولايت فقيه و ارکان و اصول نظام جمهوري اسلامي مخالفت کرده‌اند براي رياست جمهوري نامزد کرد و انتظار داشت که آنها تاييد شوند.

وي براي اصلاح طلبان که اين گونه افراد را در فهرست نامزدهاي خود نام برده اند اظهار تاسف کرد.

بادامچيان گفت: انتخابات ۱۴۰۰ هم در شوراهاي اسلامي شهر و روستا و هم در انتخاب رئيس جمهور نقش سرنوشت‌ساز دارد و با شناخت کافي ملت از بي عرضگي و ناکارآمدي جريان اصلاح طلبي و شعار دهندگان بي عمل، تلاش برخي براي  دو قطبي سازي هاي انحرافي به جايي نخواهد رسيد.

وي تاکيد کرد: براي ملت کارآمدي و ناکارآمدي در انتخابات آينده مسئله اصلي است. 

بادامچيان در خصوص نگاه حزب در انتخابات رياست جمهوري درباره اجماع روي يک چهره کارآمد و متعهد و با کار جهادي گفت: انشاءالله نيروهاي جبهه انقلاب در انتخابات ۱۴۰۰ با يک صدا، يک برنامه و يک تيم کارآمد وارد رقابت‌هاي سالم و خداپسندانه انتخاباتي خواهند شد.

دبير کل حزب موتلفه اسلامي گفت: اگر آيت الله رئيسي ثبت نام کنند موتلفه و نيروهاي ارزشگرا بر ايشان تفاهم دارند و در صورتي که ثبت نام نکنند سياست کلي ارزشگرايان انتخابات اصلح و ارجح از بين احراز صلاحيت شده ها توسط شوراي محترم نگهبان مي باشد.

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي در بخش ديگري از اين گفت و گو با اشاره به روز جهاني قدس گفت: امسال روز قدس حال و هواي خاصي داشت. کرونا اجازه نداد مثل سالهاي قبل راهپيمايي برگزار شود ولي در جهان اسلام روز قدس با شکوه خود برگزار شد و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب راهي جديد براي انتفاضه فلسطين گشود که در نزديک شدن آزادي قدس شريف و نجات مظلومان و آوارگان فلسطيني تأثير قطعي خواهد داشت.

وي تاکيد کرد: امروز به برکت بيداري اسلامي بحران و آشفتگي در درون رژيم اشغالگر کاملاً آشکار است و اين بحران به دليل نارضايتي شديد ساکنان و نيز در بين غاصبان سرزمين فلسطينيان و حکومت غيرمشروع و ستمگر صهيونيستي مشهود است. 

وي ادامه داد: اکنون آمريکايي‌ها و اروپايي‌ها هم رژيم صهيونيستي را به ضرر منافع غرب در منطقه مي يابند و مذبوحانه با طرح‌هاي بي حاصل در پي حفظ بقاياي اين پايگاه در حال فروريزي خود هستند که برعکس در سقوط حاکمان وابسته به استکبار و ذليل در برابر صهيونيسم تسريع مي کند.

وي افزود: تغيير معادله سنگ با موشک و قطع اميد بيهوده به سازمانهاي بين المللي، زمينه را براي همه پرسي از صاحبان فلسطين آماده کرده است.

بادامچيان تصريح کرد: حزب موتلفه اسلامي از برگزاري همه پرسي در اراضي فلسطين حمايت دارد و آن را از طريق احزاب مرتبط پيگيري خواهد کرد. 

وي اضافه کرد: قطعاً مقاومت و انتفاضه و تقويت خط  قيام، جهاد و شهادت، همه گونه حمايت از مظلومان و تلاش براي نجات قدس شريف بهترين راهکار اخراج اشغال گران است. 

وي تاکيد کرد: راه نجات فلسطين و فلسطينيان به دست مردم اين سرزمين مقدس براي همه اديان آسماني است که با تغيير اساسي خود تقدير الهي را در تغيير سرنوشت در آينده رقم بزنند.

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي در ادامه در پاسخ به سوالي در مورد مذاکرات وين گفت: دولت اشتباه بزرگي را در پيوند زدن سياست خارجي به رقابت‌هاي انتخاباتي مرتکب شد که نبايد وزارت خارجه و شخص رئيس جمهور اين اشتباه تاريخي را تکرار کنند و به اميد گشايش هاي جزئي در مذاکرات، اميد کاذبي ايجاد کنند که جز ضرر براي خودشان حاصلي ندارد. همان طور که اميد به سياست برد ـ برد جز ضرر براي دولت نداشت.

وي افزود: حرف مردم، نظام و نهادهاي قانوني و نمايندگان ملت حرف قطعي رهبري معظم است؛ ابتدا لغو همه تحريم ها، سپس راستي آزمايي و بعد هم انجام تعهدات برجامي که بايد در سال ۹۴ اتفاق مي افتاد و نيفتاد.

دبير کل حزب موتلفه اسلامي گفت: اگر ملت ما در انتخابات پيش رو رييس جمهوري مقتدر، کارآمد، با انگيزه و داراي پشتوانه مردمي و حزبي و داراي طرح و برنامه اقدامي وعملي را انتخاب نمايد، آمريکا و اروپا مجبورند که سياست‌هاي زورگويانه را رها کنند و به حقوق حقه ملت ايران احترام بگذارند.

وي با اظهار تاسف از اينکه سخنان ظريف در فايل صوتي تکرار همان حرف هاي آمريکا است اظهار داشت: نمي‌شود در ديپلماسي خارجي همان خواسته دشمن را پيگيري کرد و بعد نام آن را اجتهاد در تحليل و تقليد در عمل گذاشت.

دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي در ادامه با محکوم کردن جنايت تروريستي در کابل اظهار داشت: هر کجا  آمريکا حضور نظامي دارد، امنيت مردم در خطر است. جنايتکاراني که در ماه مبارک رمضان، عده اي از دختران دانش آموز روزه دار و بيگناه را به خاک و خون مي کشند، قطعا عوامل مزدوري هستند که آمريکا براي مقاصد پليد خويش در منطقه سازماندهي کرده است.

وي با تسليت شهادت تعدادي از دانش آموزان و شهروندان کابل در اين جنايت افزود: ملت مبارز و غيور افغانستان خواستار حفظ حاکميت و استقلال اين کشور مسلمان و خروج نيروهاي آمريکايي مي باشند که جز هزينه هاي مالي و جاني، دستاوردي براي اين کشور ستم کشيده نداشته اند. 

بادامچيان تاکيد کرد: سکوت مجامع بين المللي و سران غرب در برابر اين جنايت هم بيانگر ادعاي دروغ و نگاه تبعيض آميز آنها درباره حقوق بشر است.

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي در پايان با مسئلت قبولي طاعات و عبادات و دعاهاي مسلمانان در ماه مبارک رمضان پيشاپيش عيد سعيد فطر را به ولي امر مسلمين، مردم ايران و ملل مسلمان تبريک گفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar