ايسنا/ يک عضو جبهه اصلاحات ايران گفت: اگر امکان رقابت در انتخابات شوراها فراهم شود، حتما ليست انتخاباتي تهيه مي کنيم.

جواد امام در گفت و گو با ايسنا، درباره فعاليت هاي جبهه اصلاحات ايران در زمينه انتخابات شوراهاي اسلامي اظهار کرد: اگر امکان رقابت وجود داشته باشد ما حتما در انتخابات هستيم و ليست مي دهيم، اما اگر ببينيم رد صلاحيت ها به گونه اي است که امکان رقابت وجود ندارد، ضرورتي هم براي ارائه ليست براي انتخابات نمي بينيم.

وي ادامه داد: در بعضي از استان ها اصلاح طلبان رد صلاحيت شده اند، در تهران هم از 21 عضو شوراي فعلي شهر، 12 نفر ثبت نام کردند که 10 نفر آنها رد صلاحيت شدند. اگر در روند بررسي صلاحيت ها تجديد نظر شد و افرادي در صحنه ماندند که قابليت هاي لازم را دارند و امکان رقابت هم وجود داشت، حتما در انتخابات ليست مي دهيم.

اين فعال سياسي ادامه داد: افرادي که تاييد صلاحيت شدند اکنون مورد شناسايي جبهه اصلاحات قرار گرفتند و روند ارائه برنامه از سوي آنها و بررسي اين برنامه ها در جبهه اصلاحات در حال انجام است، اما بحث نهايي اين است که آيا به اندازه کافي نفرات براي ارائه ليست خواهيم داشت يا خير و اين بستگي به اين دارد که آيا تجديدنظري براي بررسي تاييد صلاحيت ها صورت مي گيرد يا نه.

امام در مورد سازوکار تهيه ليست انتخابات شوراها اظهار کرد: پس از بررسي برنامه افراد، نظرسنجي از بدنه اصلاحات در قالب طرح سرا انجام مي شود. در اين طرح از دبيران کل ، اعضاي شوراي مرکزي و ساير اعضاي احزابي که عضو جبهه اصلاحات و همچنين اشخاص حقيقي عضو اين جبهه نظرسنجي شده و براين اساس ليست نهايي تهيه مي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar