پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري/  رئيس جمهور با بيان اينکه کولبري پديده زشت و غيرقابل قبولي بوده که نه در شان کرامت انساني مرزنشينان رشيد ما است و نه با سياست ها و انضباط تجاري کشور سازگاري دارد، گفت: بايد با حمايت اقتصادي، اشتغالزايي و مهارت افزايي براي مرزنشينان شريف، اين پديده ناگوار از چهره مزرهاي ما زدوده شود

دويست و بيست و چهارمين جلسه ستاد هماهنگي اقتصادي دولت روز يکشنبه به رياست رئيس جمهور برگزار شد و در اين جلسه، برنامه تامين کالاهاي اساسي، ضروري و مورد نياز در سال 1400 مورد بررسي قرار گرفت.

در آغاز جلسه، رييس کل بانک مرکزي گزارشي از تامين ارز مورد نياز کالاهاي اساسي در سال هاي 1399 و 1400 ارايه نمود و پس از بحث و بررسي تصميمات لازم براي خريد اقلام مورد نياز اتخاذ شد.

همچنين وزير صنعت، معدن و تجارت گزارشي از تامين گندم مورد نياز سال  1400و آمار خريد داخلي گندم در استان هاي مختلف ارايه نمود سپس برنامه تامين ساليانه گندم براي نياز سال و تکميل ذخاير استراتژيک پس از بحث و بررسي به تصويب رسيد.

در اين جلسه وزير کشور و مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا نيز گزارشي از اقدامات و برنامه هاي اين ستاد ارايه کردند.

رييس جمهور قاچاق کالا را امري ناپسند و زيان بار براي اقتصاد و تجارت سالم و شفاف در کشور دانست و تاکيد کرد: کولبري پديده زشت و غيرقابل قبولي بوده که نه در شان کرامت انساني مرزنشينان رشيد ما است و نه با سياست ها و انضباط تجاري کشور سازگاري دارد.

روحاني افزود: بايد با حمايت اقتصادي، اشتغالزايي و مهارت افزايي براي مرزنشينان شريف، اين پديده ناگوار از چهره مزرهاي ما زدوده شود.

رييس جمهور تصريح کرد: شفاف سازي و ايجاد انضباط در سراسر چرخه تجاري کشور، از نقطه تامين تا زنجيره عرضه و نقطه مصرف لازمه اين کار است و رسيدن به اين هدف با هماهنگي و همکاري همه دستگاه هاي ذيربط در دولت ، نيروي انتظامي و نهادهاي نظارتي و قضايي امکان پذير خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar