آخرین خبر/ میدان بزرگ‌ترین رقابت انتخاباتی کشور به روزهای حساس خود نزدیک شده است. انتخابات سرنوشت‌سازی که ردای ریاست قوه مجریه را بر تن سیزدهمین رئیس‌جمهور ایران خواهد کرد. به همین منظور درصدد هستیم مهم‌ترین اخبار و تحلیل‌های انتخابات 1400 را هر شب در قالب بسته خبری «اخبار داغ انتخابات» به شما تقدیم کنیم. با ما همراه باشید.

رونمایی از نخستین کلیپ‌های انتخاباتی

بعد از هیاهوی داغ ثبت‌نام‌های دیروز در خیابان فاطمی، امروز تب و تاب خبرهای انتخاباتی کمی فروکش کرد.
انتشار کلیپ انتخاباتی ابراهیم رئیسی و علی لاریجانی پر رنگ‌ترین خبر انتخاباتی امروز بود.

علی آقا با رنگ فیروزه‌ای آمد

علی لاریجانی که گفته می‌شود آبی فیروزه‌ای، رنگ انتخاباتی‌اش است امروز کلیپ انتخاباتی خود را منتشر کرد که در ادامه می‌توانید تماشا کنید.

رئیسی هم این‌گونه وارد گود شد

سیدابراهیم رئیسی اولین کلیپ انتخاباتی‌اش را منتشر کرد. این ویدئو را با هم ببینیم.

این 12 نفر...

بعد از پنج روز نفس‌گیر در ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری، حالا نوبت به تایید صلاحیت‌ها رسیده است. این کار توسط شورای نگهبان که متشکل از 6 فقیه و 6 حقوقدان است، انجام خواهد شد. ترکیب افراد تشکیل‌دهنده این شورا را در تصویر مشاهده می‌کنید.

همچنین توضیحات کدخدایی درباره تایید صلاحیت‌ها در ادامه آمده است.


یک پیش‌بینی عجیب

محمد عطریانفر، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یک پیش‌بینی عجیب درباره انتخابات گفت: به نظر می‌رسد که در بخش اول رقابت‌ها گفتمان آقای لاریجانی و گفتمان آقای جهانگیری شباهت‌های نسبتا گسترده‌ای در نوع نگاه به شیوه اداره کشور خواهند داشت، بنابراین در این رقابت سه گانه که قطعا از انتخابات تک مرحله‌ای به دو مرحله‌ای هدایت خواهد شد. به نظر می‌آید با توجه به گفتمان برتری که این دو دارند، در این رقابت‌ها آن کسی که صحنه را واگذار می‌کند، به احتمال زیاد آقای رییسی خواهد بود و در مرحله دوم احتمالا رقابت اصلی میان آقای لاریجانی و آقای جهانگیری خواهد بود.

ستاری علت نیامدنش را فاش کرد

سورنا ستاری با انتشار پستی در اینستاگرام علت نامزد نشدن را در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد. جزئیات این خبر در لینک زیر آمده است.


رئیسی تیم ضربه‌گیر دارد؟

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره موضع جبهه اصولگرا برای ورود کاندیدای ضربه‌گیر برای انتخابات ریاست جمهوری گفته است: جریان ائتلاف نیروهای انقلاب برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم استراتژی‌های مختلف دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar