خبرآنلاین/ سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: این مناظره مشتی از یک خروار و مشکلاتی که در این انتخابات با آن مواجه هستیم، بود. انتخابات پیش رو هم از جهت شور و اشتیاق حضور مردم و هم از جهت حضور کاندیداهایی در تراز مردم ایران (ضمن احترام به همه کاندیداهای حاضر در این انتخابات) با ضعف های اساسی روبرو است.

سیدحسین مرعشی ادامه داد: در واقع این مناظره تمام جلوه های ضعیف و غیرقابل قبول این انتخابات را به نمایش گذاشت. ایراد بعدی این مناظره این بود که کاندیداها به دولت حمله می کردند در حالی که هیچ یک از دولتمردان آقای دکتر روحانی در آن صحنه حاضر نبودند. اگر می خواستند پاسخی بشنوند باید کرسی مخصوصی برای دولت طراحی می کردند تا دولت بتواند از خودش دفاع کند این نکته هم از ضعف های اساسی کار بود.

آقای همتی هم مورد حمله قابل پیش بینی اما غیرمنصفانه ای قرار گرفت به جای اینکه بتواند راهکارهای عالمانه خود را در اقتصاد ایران ارائه کند مجبور شد به تهاجمات چندنفره پاسخ بدهد از نگاه بنده در این بخش توانست جسارت های خودش را نشان دهد.

اساسا طراحی این مناظره در قالب فرصت های دو، سه و چهار دقیقه ای اشتباه بود به بیانی حداقل در بخش اول باید به هر کاندیدایی وقت می دادند که در ابتدا اظهاراتش را مطرح کند و خود را معرفی کنند.

نمی توان هیجانی به این مناظرات وارد کرد. ذات نایافته از هستی بخش... کِی تواند که بود هستی بخش؟، به بیانی دیگر وقتی صحنه را این گونه آرایش داده اند، با این آرایش صحنه که نمی توان معجزه رخ دهد. اصلا بحث پوششی بودن نیست، تراز جمهورِ ایران بسیار فراتر از این ترکیب کاندیداها است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar